Dobrodružství začíná v malé obci Andělská Hora, která se nachází asi 7 km jihovýchodně od Karlových Varů a kde žije zhruba 400 obyvatel. Nad krajinou dominuje zřícenina hradu Andělská Hora, která je pro své silné energetické vibrace oblíbenou destinací turistů a milovníků tajemna z celého světa.

Tajemství hradu Andělská Hora

Většina návštěvníků Andělské Hory cítí, že tato oblast je plná pozitivní energie. Senzibilové i ezoterici zde vnímají silné energetické pole. Místo je často popisováno jako jedno z nejpozitivnějších míst v České republice i ve světě. Lidé sem přicházejí za účelem relaxace, meditace, nebo se zde zdržují v naději, že se jim podaří dobít svou vlastní energii. Říká se, že toto místo má léčivé vlastnosti a je ideální pro ty, kteří se cítí přepracovaní, jsou vystaveni stresu nebo trpí úzkostí a depresí.

Historie hradu sahá do 14. století. Hrad založili páni z Hrabošic z Rýzmurka a sloužil jako důležité strategické místo pro obranu regionu. Během třicetileté války však hrad dobyla a poškodila švédská vojska. O století později jej pohltil devastující požár. Od té doby hrad chátrá.

Alvína a její odkaz na Andělské Hoře

K hradu se samozřejmě pojí legendy a pověsti. Jedna z nich vypráví příběh krásné panny Alvíny. Tato vznešená dáma byla manželkou hradního pána Ursína, který ji přivedl ze vzdálené země. Ačkoli Alvína byla cizinkou, získala si srdce místních obyvatel svou dobrotou a péčí. Ve chvílích těžkostí a nouze byla Alvína připravena vždy podat pomocnou ruku. Díky své lásce k lidem a andělské povaze se stala inspirací pro název Andělská Hora.

Podle další z místních pověstí zde v 17. století, za vlády Linharta Colonna z Felsu, existovala alchymistická laboratoř vedená kouzelníkem a alchymistou Jakobem Tentzelem. Ezoterici se shodují, že právě tato laboratoř mohla přispět k silné energetické atmosféře tohoto místa. Místní také vypráví o existenci zázračné studánky, jejíž voda má údajně léčivé účinky. I když se dodnes neví, kde přesně se studánka nacházela, mnozí návštěvníci místa tvrdí, že cítí její přítomnost a pozitivní energii.

Krása Krušných hor a Slavkovského lesa

Přestože jsou hlavními atrakcemi této lokace zřícenina hradu a pozitivní energie, Andělská Hora a její okolí nabízí mnoho dalších možností pro aktivní i pasivní odpočinek. Můžete zde najít kostel sv. Archanděla Michaela, který je na náměstí pod hradem, nebo jedinečný trojúhelníkový barokní kostel Nejsvětější Trojice. Lesy kolem obce jsou protkány mnoha turistickými a cyklistickými stezkami, které jsou ideální pro přírodní procházky a kde si můžete vychutnat pohled na krajinu Krušných hor a Slavkovského lesa.

Zdroj: Youtube

X

Zřícenina hradu Andělská Hora je unikátní místo, které přináší vhled do historie, nádherné výhledy na krajinu a možnost načerpat pozitivní energii. Bez ohledu na to, zda máte rádi historii, přírodu, nebo jen hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, Andělská Hora je destinací, která stojí za návštěvu.

Zdroje: andelskahora, karlovyvary, hrady