Česká republika se může pochlubit několika krytými atrakcemi, které slibují zábavu a dobrodružství, a přitom vás udrží v suchu a pohodlí.

Majaland: Pohádkové dobrodružství

Zdroj: Youtube

Majaland, který se nachází v Praze, oživuje kouzelný svět oblíbených dětských postaviček, jako je včelka Mája, Vilík nebo Viking Vik. Krytý zábavní park, největší svého druhu v zemi, zve rodiny do živého pohádkového prostředí plného tematických atrakcí pro všechny věkové kategorie. O kouzelné zážitky tu není nouze, můžete například vyzkoušet horskou dráhu Vik, která se řítí skalnatým terénem a temnými jeskyněmi, nebo okouzlující motýlí kolotoč.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, jsou připraveny vzrušující atrakce Padající list a Tančící květina, které vás rozhoupají a roztočí, a nabídnou okamžiky, při kterých se vám rozbuší srdce.

Permonium: Mix dobrodružství a vzdělání

Zábavný park Permonium nabízí jedinečnou kombinaci dobrodružství a vzdělávání v industriálních kulisách bývalého rosicko – oslavanského dolu Kukla v Oslavanech u Brna. Park nabízí nesčetné množství atrakcí včetně nadzemního bludiště napodobujícího systém důlních chodeb, klidného důlního jezera a sopky propojené lanovým centrem.

Interaktivní hra "Magic Permon" umocňuje zážitek z objevování a vede návštěvníky po trasách zaplněných více než 30 různými atrakcemi. Trasy jsou prošpikovány výzvami, které se liší obtížností a typem – od adrenalinových až po dovednostní úkoly – a slibují odměnu pro každého, kdo je splní.

Pevnost poznání: Ponořte se do vědy

Pevnost poznání v Olomouci nabízí pro změnu ponor do světa vědy prostřednictvím poutavého praktického přístupu. Jako první interaktivní muzeum věnované popularizaci vědy na střední Moravě poskytuje hravé prostředí pro objevování přírodních a společenských jevů. Můžete se zapojit do nejrůznějších experimentů a prohlédnout si tematické expozice.

Součástí muzea je také digitální planetárium, v němž můžete prozkoumat rozlehlost vesmíru a zúčastnit se vědeckých workshopů, díky nimž je učení zábavné i poučné. Ať už jde o procházku modelem mozku, setkání s vodním hmyzem v nadživotní velikosti nebo řešení obřích hlavolamů, Pevnost poznání zaručuje fascinující cestu za zázraky vědy.

Tato a další podobná místa jsou ideální pro chvíle, kdy chcete s rodinou strávit nezapomenutelný den plný zážitků, i když venku není zrovna ideální počasí. Nabízejí zábavu i vzdělávání, takže si přijde na své úplně každý.

Zdroje: pozitivni-zpravy.cz, maminka.cz, prozeny.cz