Vydejte se na cestu za nejkouzelnějšími výhledy na Prahu, kde se příroda a městský půvab dokonale prolínají a slibují zážitky, aniž by se dotkly vaší peněženky.

Vyhlídka Dobeška

Zdroj: Youtube

V klidu lesoparku Dobeška, na vrcholu Branických skal, se nachází útočiště pro ty, kteří chtějí obdivovat Prahu z neobvyklého úhlu pohledu. Vyhlídka Dobeška, dva metry vysoký dřevěný zázrak, který v roce 2001 navrhl architekt a člen divadla Sklep David Vávra, je důkazem promyšleného propojení přírody a architektury.

Místo nabízí panoramatický výhled od Pražského hradu a Hradčan na severu až po spletitou městskou krajinu pod ním, včetně Barrandovského a Branického mostu, a to bez shonu davů turistů a náročného strmého stoupání.

Hřeben Dívčích hradů

Představte si místo, kde se nebe dotýká země, kde můžete lenošit, hrát si a pozorovat nádheru Prahy, jako byste ji drželi na dlani. Hřeben Dívčích hradů představuje právě toto místo – fotograficky atraktivní útočiště, které je ideální pro zachycení neopakovatelných momentů s fascinujícím pozadím, ať už to jsou majestátní siluety Pražského hradu, nebo elegantní křivky Karlova mostu.

 Vyhlídka Prosecké skály

Vydejte se na okraj přírodní památky Prosecké skály a objevte vyhlídku, jaká tu ještě nebyla. Vyhlídka Prosecké skály s kamennou plošinou sevřenou drátěnou konstrukcí nabízí jedinečný výhled na pražskou krajinu zahrnující staré čtvrti Libeň, Holešovice a Karlín.

Toto místo, přístupné po ocelové lávce, spojuje návštěvníky se srdcem přírody a zároveň poskytuje jedinečný výhled na neustále se měnící panorama města.

Bohnická vyhlídka

Pro ty, kteří si libují v přírodě, je Bohnická vyhlídka skvělým cílem. Je obklopena rozlehlými loukami a je místem, kde lze pořádat pikniky, sportovat i klidně rozjímat nad přírodními krásami. Podívejte se na meandrující Vltavu, majestátní Pražský hrad z neotřelého úhlu a vzdálenou Petřínskou rozhlednu, to vše z jediného místa.

Ať už na kole nebo na in-line bruslích, přilehlá cyklostezka nabízí nádhernou cestu malebnou krajinou.

Paví vrch – Radlice

Paví vrch, ukrytý mimo vyšlapané turistické cesty, čeká na ty, kteří hledají klid a dechberoucí západy slunce. Méně známý klenot nabízí jedinečné panorama zahrnující Radlickou ulici, malebný kostelík Malvazinky a rázovitou čtvrť Dívčí hrady.

S praktickým ohništěm na opékání dobrot a bohatou zelení je ideálním útočištěm pro ty, kteří chtějí uniknout ruchu velkoměsta, a zároveň zůstat v jeho objetí.

Množství pražských volně přístupných vyhlídkových míst nabízí nepřeberné množství zážitků od klidných výletů do přírody až po poznávání města, a to vše bez cenového zatížení. Každá vyhlídka vypráví příběh, vytváří obraz a zachycuje výjimečný okamžik, takže návštěvníci i místní obyvatelé mohou pozorovat velkolepost města z mnoha úhlů.

Zdroje: kudyznudy.cz, cs.wikipedia.org, navylet.cz