Helena Vondráčková nečeká s dovolenou až na hlavní letní sezonu, ale vyráží už nyní v květnu. V červnu už se totiž musí znovu vrhnout do práce. Na dovolenou si vyčlenila deset dní a společně s manželem a psem se vydá na dobrodružnou cestu karavanem k Severnímu moři v Německu.

Chladná, ale krásná lokalita

Pro Severní moře jsou charakteristické silné větry a velké vlny. Pokud netoužíte po vyloženě rozpálených plážích, kde se ve vzduchu nepohne ani větvička, ani po moři teplém jako čaj, bude se vám tu moc líbit.

Moře je sice chladnější, jeho teplota se pohybuje od 16 stupňů Celsia v červnu po 19 stupňů Celsia v srpnu, ale zato se můžete těšit na jedinečnou přírodu kolem. Německá část severomořského pobřeží má rozhodně co nabídnout.

Z ostrova na ostrov pěšky suchou nohou

Severofríské ostrovy leží při pobřeží Šlesvicka-Holštýnska a můžete zde zažít tzv. putování po wattech. Díky tomu, že zde na mnoha místech voda vlivem přílivu a odlivu ustupuje a zase se vrací v řádu několika kilometrů, můžete tu pěšky projít po mořském dně, a dostat se tak z ostrova na ostrov prakticky suchu nohou.

Jde o nevšední zážitek, kdy moře, pevnina a nebe takřka splývají. Při několikakilometrové procházce po mořském dně můžete dokonce v dálce sledovat tuleně.

Bremerhaven, mořská metropole

Bremerhaven leží  asi 60 km od Brém a jde o největší německé město u Severního moře. Skýtá mnoho zajímavostí. Mezi největší turistické atrakce patří zdejší zajímavá muzea, kterých je v šedesátitisícovém městě hned několik, například Muzeum vystěhovalectví. Jde o jediné muzeum v celém Německu, které se věnuje migrační krizi a vystěhovalectví.

Jedinečné je i Německé námořní muzeum, které je významné i tím, že stojí na ploše 8000 metrů čtverečních. Návštěvníci zde uvidí například expozici sportovních lodí či polární stanice.

Rybaření na Slapech

Zdroj: Youtube

V hlavní letní sezoně pak zpěvačka Helena Vondráčková zamíří také na svůj hausbót na Slapech, který si pořídila místo chalupy.  „Už teď se tam moc těším, na vodu, kajak, jachtu i na všechno ostatní,“ svěřila se Helena Vondráčková. Na Slapech bude určitě chytat i ryby, a pokud bude počasí přát houbám, vyrazí také s košíkem do lesa.

Zdroje: kafe.cz, allianz.cz, novinky.cz