Jedinečný příběh proměny začal před několika lety, kdy vizionářský soukromý investor spatřil ve dvaačtyřicetimetrové zchátralé vodárenské věži potenciál.

Historický luxus

Vodárenská věž, postavená v letech 1903 až 1904 významným stavitelem Františkem Schlafferem pod záštitou Královského vodohospodářského úřadu královského hlavního města Prahy, byla původně určena pro potřeby zásobování vodou dolní části Libně. S kapacitou až 178 metrů krychlových vody fungovala jako klíčový infrastrukturní prvek přibližně šedesát let.

V šedesátých letech 20. století však přestala být využívána a byla z velké části zapomenuta, ponechána na pospas času a počasí. Teprve v roce 1991, kdy byla prohlášena chráněnou kulturní památkou České republiky, nastal v jejím příběhu obrat. Přesto chátrala až do roku 2009, kdy si jí všiml soukromý investor a rozhodl se ji oživit.

Proměna věže

Díky rozsáhlému a nákladnému projektu rekonstrukce byla vodárenská věž pečlivě přeměněna v luxusní atypické sídlo, jehož vrcholem je mezonetový byt, který stavbu korunuje. Tento byt není jen tak ledajakým obytným prostorem; je to svatyně o rozloze 223 m² se 3 ložnicemi, která nabízí 360° panoramatický výhled na Prahu a mění celou městskou krajinu v každodenní podívanou pro své uživatele.

Luxus však nekončí u bytu. Nemovitost se rozkládá na ploše 1 268 metrů čtverečních a její součástí je podzemní relaxační centrum, které se vyrovná jakýmkoli špičkovým lázním. Prostor o rozloze 433 metrů čtverečních se může pochlubit vinným sklípkem, garáží o rozloze 158 metrů čtverečních vybavenou bezpečnostním zařízením, která pojme 8 automobilů, a proskleným výtahem připraveným k instalaci, který obyvatele vyveze až do jejich vznešeného příbytku.

Oáza relaxace

Relaxační centrum je zázrak sám o sobě, navržený tak, aby vyhovoval všem možným volnočasovým aktivitám. Nachází se zde bazén, sauna, relaxační zóna, squashový kurt, posilovna, šatny a bar, vše osvětlené denním světlem proudícím střešními okny.

Toto centrum není jen o trávení volného času, ale o vytvoření prostředí, kde jsou wellness a relaxace na prvním místě. Doplnění klimatizačního zařízení a kotelny zajišťuje pohodlí po celý rok, zatímco studna a klenutý vinný sklep, postavené z barokních pískovcových kvádrů, dodávají modernímu zařízení nádech historické elegance.

Bezpečné útočiště

Bezpečnost a soukromí jsou na prvním místě, garáž má tři samostatné vchody a integrované bezpečnostní zařízení. Díky tomu si mohou obyvatelé užívat svůj jedinečný domov bez obav o svou bezpečnost a soukromí.

Zdroje: blesk.cz, magazin.aktualne.cz, prazsky.denik.cz