Toto vyprávění odhaluje stránku konfliktu, která je stejně fascinující jako matoucí.

Hitlerova posedlost okultismem

Zdroj: Youtube

Zamilovanost Adolfa Hitlera do okultismu je dobře zdokumentována. Jeho přesvědčení, že Němci jsou potomky prastaré árijské rasy, která údajně pochází z mystických zemí Tibetu a Mongolska, podnítilo vznik tajných společností, jako byly Thule a Annerbe. Skupiny podnikaly výpravy, aby archeologií a antropologií prokázaly nadřazenost árijců a vydaly se do oblasti nadpřirozena.

Tajemná setkání v jihlavském podzemí

Zdroj: Youtube

Jihlavské podzemí, labyrint pod českým městem, se stalo dějištěm strašidelných výzkumů. V roce 1997 Stanislav Motl zachytil záběry něčeho, co vypadalo jako stínová postava s hranatou hlavou, což vyvolalo zájem i strach. Toto pozorování následovalo po vyprávění Waltera Exlera, který byl v roce 1940 svědkem toho, jak berlínští vědci a tibetští mniši zkoumali jihlavské tunely, údajně při hledání paranormálních jevů.

Do záhady se ponořil i Ivan Mackerle, odborník na paranormální jevy, kterého zaujala zejména chodba vydávající nazelenalou záři způsobenou neznámou umělou látkou. Oblast, označená odstraněným kusem kamene a náhlým poklesem teploty zachyceným na termovizi, zůstává strašidelnou záhadou.

Legenda o Blaníku a nacistických zájmech

Také legendární hora Blaník, kolem které kolují mýty o rytířích připravených vynořit se v nouzi, byla v hledáčku nacistů. Zajímali se o ni vůdci jako Heinrich Himmler a Otto Skorzeny. Jejich výpravy na Blaník, související pravděpodobně s hledáním starobylých keltských portálů do jiných světů, podtrhují neutuchající snahu nacistů o získání mystické moci.

Magie proti vůdci

Našli se také lidé, kteří se pomocí magie snažili Hitlera zbavit. Například tajná skupina vedená Dr. Janem Keferem prováděla v brdských lesích rituály, které měly zaútočit na Hitlerovo astrální tělo. Navzdory nebezpečí věřili v sílu okultismu v boji proti nacistické hrozbě, což svědčí o dobovém prolínání magie a války.

Přetrvávající tajemství

Pátrání nacistů po okultních záhadách v Čechách vyvolává trvalé otázky. Co vlastně hledali? Odhalili dávná tajemství, nebo se jen honili za stíny? Prolínání historických událostí a mystických snah v této kapitole druhé světové války nepřestává fascinovat.

Zdroje: lifee.cz, ct24.ceskatelevize.cz, cs.wikipedia.org