Adam Vacula i Besky rádi poznávají kulturu jiných zemí. Zatímco Besky všude ráda ochutnává tamní kuchyni,  Adam si dovolenou užívá i prostřednictvím svého fotoaparátu.

Zážitek z džungle

Herec Adam Vacula má cestování v krvi. Zřejmě i proto se rozhodl po divokém studiu na DAMU řešit své závislostní chování cestou do amazonského pralesa v Peru. Zamířil do nitra džungle, kde se léčil pomocí posvátných rostlin. Má tak za sebou i rituály s ayahuascou, nápojem šamanů, a další procedury.

Vášeň pro fotografování

Adam Vacula i jeho cukrářka Besky rádi vyrážejí do ciziny za novými zážitky. Herec v posledních letech propadl fotografování a bez svého aparátu si už žádnou cestu snad ani nedokáže představit. A jak říká, právě fotografování mu často usnadňuje komunikaci s místními.

Fotí svět tak, jak ho vidí, své snímky nijak neupravuje. „Na jevišti dělám jen interpretační práci. Potřeboval jsem ale vzít věci více do svých rukou, což mi focení umožňuje,“ vysvětlil Vacula.

Za krásami Francie

Loni strávil Adam Vacula se svou partnerkou Besky dovolenou na jihu Francie. Procestovali Azurové pobřeží. Kromě přírodních krás si prošli i starobylá města, prohlédli si ostrov Porquerolles a oklikou se vrátili k Saint-Tropez a cestou navštívili pláž Pampelonne. Ve Francii se dvojice rozhodně neztratila, už jen proto, že Adam Vacula mluví perfektně francouzsky.

Romantika na jihu Francie

Azurové pobřeží je rájem romantiků. Ostrov Porquerolles, který během dovolené navštívili, je jedním z posledních nedotčených rájů v okolí Středozemního moře se zátokami lemovanými piniemi, lagunami plnými stěhovavých ptáků a stezkami bez aut.

Nádherné členité pobřeží nabízí jedinečné vyhlídky, v blízkém vnitrozemí si zase milovníci turistiky mohou užít prakticky liduprázdné hory.

Pláž Pampelonne, kam Adam Vacula s Besky během svého putování rovněž zamířili, je považována za nejlepší pláž, kterou Azurové pobřeží nabízí. Není divu, že si ji kdysi oblíbil i Sartre, Picasso či Brigitte Bardot.

Za krásami Slovenska

Letos dvojice strávila pár dní volna trochu jinak. Besky vzala tentokrát svého partnera na Slovensko. Sama se narodila v Norsku, ale její rodiče žijí v Banské Bystrici. „Vzala jsem ho sem na pár dní, aby poznal mou rodnou zem,“ konstatovala Besky.

Banská Bystrice je krásné město, které dýchá historií. Staré domy bohatých měšťanů, postavené na gotických základech, patří mezi nejhodnotnější renesanční budovy na celém Slovensku. Okolní hory zase doslova vybízejí k turistice.

Vzhledem k velké pracovní vytíženosti pár klasickou letní dovolenou prý nezvládne. Chce si to ale vynahradit na konci roku. Kam jejich kroky zamíří, ale zatím neprozradili.

Zdroje: kafe.cz, refresher.cz, idnes.cz