Bárta, známý svým vystupováním v kapele Dolores Clan a strhujícími výkony v muzikálech jako Jesus Christ Superstar nebo Carmen, si vydobyl místo nejen na jevišti, ale také v srdcích mnoha lidí.

Tajemství života a lásky

Kromě profesních úspěchů je předmětem zájmu veřejnosti také Bártův osobní život, včetně jeho vztahů s významnými českými osobnostmi a role otce. Lucie Bílá byla jeho první manželkou, pak se po jeho boku objevila modelka Eliška Bučková, se kterou prožil romantický vztah a dokonce s ní plánoval svatbu.

V roce 2014 si vzal za ženu modelku Gabrielu Dvořákovou, s níž přivítal na svět dceru Terezu, ovšem jejich manželství skončilo rozvodem v roce 2018. V současnosti je ve vztahu s Eliškou Grabcovou, s kterou má dceru, jež nese stejné jméno, Eliška.

Chalupa plná vzpomínek

Nejsou to však jen jeviště a ateliéry, kde Bárta září. Uprostřed lesku a slávy showbyznysu Bárta našel útěchu v klidné náruči chalupy. Stavení, které kdysi patřilo jeho rodičům, se rozhodl svépomocí opravit.

Pořízení chalupy u Rozvadova mělo pro Václava Noida velký význam. Trávil zde své dětství, dokud se jeho rodiče nerozvedli a chalupu neprodali. Vůbec nedoufal, že ji jednou získá zpět. V médiích přiznal, že to pro něj bylo velmi silně dojemné.

Zdroj: Youtube

Kutil i zahradník

Zpěvák se nezaměřil jen na samotnou chalupu, ale i její okolí. Zahrada, se pod Bártovýma šikovnýma rukama dočkala zázračné proměny. S pečlivou starostí a smyslem pro detail vytvaroval strmý svah v zelený ráj. Kamenné schody se ladně klikatí a vedou k jezírku pulzujícímu životem. Vznikl zde dětský koutek s houpačkami, skluzavkou a lezeckou stěnou, který jeho dcerám Tereze a Elišce zajistil nekonečné hodiny radosti.

Bárta se nespokojil s pouhou funkčností, ale vdechl zahradě nádech elegance a vytvořil klidné posezení, kde si může odpočinout v objetí přírody. Každý kout nese otisk jeho kreativity, což svědčí o jeho neochvějné snaze o dokonalost.

Uvnitř chalupy se odehrála podobná proměna. Stěny, které ještě pamatovaly minulá léta, dostaly čerstvý nátěr a vdechly prostoru novou vitalitu. Okna získala díky novému nátěru zpět svůj lesk, staré podlahy nahradily nové a obklady v koupelně položily základ pro prostor útěchy a odpočinku. Kutilství Václava Noida natolik pohltilo, že si dokonce vlastníma ruka vyrobil i postel.

Umělcův dotek

Bártova renovace chalupy nebyla jen osobním projektem, ale společným zážitkem. Svůj postup zdokumentoval a vytvořil sérii videí, která slouží jako svědectví o jeho kreativitě a odhodlání. Videa neposkytují jen prohlídku po renovovaném domě; jsou pozvánkou do Bártova světa, kde je každý detail prodchnut významem a každý kout vypráví vlastní příběh.

Cesta Václava Noida Bárty z pražských jevišť do klidného útočiště, které vytvořil pro svou rodinu, vystihuje podstatu renesančního člověka. V době, kdy se svět zpomalil, našel melodii v tichu, harmonii v chaosu. Jeho dům se stal místem, kde minulost a přítomnost tančí ve světle jeho vize.

Zdroje: extra.cz, extra.cz, super.cz