Představte si scénář, kdy tisíce netopýrů zatemní oblohu, donutí místní obyvatele hledat útočiště uvnitř budov. Rodiče kvůli hrozivé přítomnosti okřídlených tvorů odmítali posílat své děti do školy. Přesně to se stalo ve městě Ingham během supervýjimečné netopýří invaze v roce 2020. Pohled na "netopýří tornádo" zanechal město ve stavu hrůzy.

Extrém, který znemožnil záchrance vzlétnout

Intenzita netopýřího hejna byla tak extrémní, že nejen narušila každodenní život, ale také ohrozila veřejnou bezpečnost. Letecká záchranná služba místní nemocnice, která je životně důležitým prostředkem pro naléhavé lékařské případy, nemohla vzlétnout, protože podmínky byly považovány za příliš nebezpečné.

Zdroj: Youtube

Ohromná populace netopýrů

Populace netopýrů v Inghamu během strašidelného jevu prudce vzrostla na asi 300 000 okřídlených savců. Je překvapivé, že počet netopýrů dokonce převyšoval počet lidských obyvatel města. Vzhledem k tomu, že netopýři jsou chráněným druhem, bylo možné přijmout jen omezená opatření ke zmírnění situace.

Bezmoc vedení města

Raymon Jayo, starosta rady města Hinchinbrook, popsal situaci slovy: "Prostě mi připadá, že všichni netopýři v Austrálii jsou teď v Inghamu. Jsou tu čtyři různé druhy, a protože všichni mají mláďata v různou dobu, není téměř žádná možnost pokusit se je přesunout dál." Vzhledem k obrovskému počtu a složitosti situace se místní úřady potýkaly s řešením.

Místní politik Bob Katter si nebral servítky a navrhl přímější přístup. Vyjádřil se, že kdyby to bylo na něm, "byl by tady dole s brokovnicí". Jeho komentář podtrhl frustraci a bezmoc, kterou pociťovalo mnoho obyvatel, kteří toužili po rychlejším řešení děsivé netopýří invaze.

Obavy rodičů o své děti

Jedním z obzvláště znepokojivých aspektů netopýřího náletu byla přítomnost létajících savců na stromech v okolí základní školy. Pohled na obrácené kaloňe visící z větví vedl mnoho rodičů k tomu, že neposílali své děti do školy, dokud netopýři nezmizí.

Děsivá invaze netopýrů v Inghamu názorně ukázala, o jaké surrealistické zážitky se může příroda postarat. Přestože jsou netopýři chráněni zákonem, vyvolává to otázky, jak mohou obce efektivně zvládat podobné ohromující a nečekané události v divoké přírodě. Pro obyvatele Inghamu bylo toto utrpení nepochybně příběhem, který si budou pamatovat celý život.

Zdroje: mirror.co.uk, express.co.uk, hindustantimes.com