Termální prameny, které jsou známé svým složením bohatým na minerály, nabízejí nesčetné množství zdraví prospěšných látek. Kromě léčby neduhů poskytují i preventivní péči proti různým onemocněním. Teplo vody zlepšuje krevní oběh, metabolismus a zmírňuje svalovou únavu. Termální voda se navíc může pochlubit zklidňujícími účinky na pokožku, takže je útočištěm pro osoby s dermatologickými problémy, jako jsou ekzémy a lupénka.

Zdroj: Youtube

Harmonie s přírodou

Vstupte do klidné náruče termálního parku Velké Losiny, svatyně, kde je harmonie mezi člověkem a přírodou přímo hmatatelná. Jedinečné zařízení založené v 50. a 60. letech 20. století se vyvinulo v moderní termální park a zároveň si zachovalo svůj přírodní půvab. Díky vnitřní i venkovní části mohou návštěvníci proplouvat bazény a využívat různé atrakce včetně tobogánů, divoké řeky a omlazujících saun. Termální park Velké Losiny nabízí komplexní útočiště pro všechny – od adrenalinových dobrodružství až po klidnou relaxaci.

Útočiště u řeky

Termální koupaliště v přírodním areálu Brná, které se nachází v údolí Porta Bohemica nedaleko Ústí nad Labem, láká svou klidnou vodou. Nově zmodernizované idylické místo nabízí rekreační bazén, tobogán i divokou řeku. Termální prameny vyvěrají z hloubky více než 320 metrů. Návštěvníci se zde mohou vyhřívat v léčivém teple, a zároveň se věnovat aktivitám, jako je plážový volejbal. To vše uprostřed nádherné přírody.

Skrytý klenot

Pro ty, kteří hledají spojení relaxace a odpočinku, nabízí Benešov nad Ploučnicí oázu klidu. Zdejší termální koupaliště s vodou bohatou na železo a průměrnou teplotou 26 °C poskytuje odpočinek pro tělo i mysl. Od osvěžujících koupelí v hlavním bazénu až po sportovní aktivity, jako je plážový volejbal a nohejbal, uprostřed klidného prostředí si každý najde něco pro relaxaci a načerpání nových sil.

Království tradic a luxusu

Ponořte se do nadčasové elegance Lázní Teplice, kde se staleté tradice hladce snoubí s moderním wellness vybavením. Thermalium, které sídlí v historickém lázeňském domě Beethoven, láká čistou termální vodou získávanou z hloubky přes 320 metrů. Lázně Teplice nabízejí útočiště pro ty, kteří hledají uzdravení a obnovu, od relaxačních bazénů po omlazující sauny a wellness procedury na míru.

Vodní říše divů

Vydejte se za vodním dobrodružstvím do Aqualandu Moravia, korunního klenotu českých aquaparků. Moderní oáza se rozkládá na břehu Novomlýnských nádrží a nabízí řadu termálních bazénů, tobogánů a saun uprostřed úchvatné krajiny Pálavských vrchů. Aqualand Moravia s nesčetnými krytými atrakcemi a připravovaným rekordním tobogánem slibuje nezapomenutelné zážitky pro milovníky vzrušení i relaxace.

Cesta do wellness

Také na Valašsku se nachází termální koupaliště Wellness Horal, útočiště pro milovníky relaxace. Bazény s celoroční teplotou 36 °C nabízejí řadu vodních atrakcí. Voda bohatá na minerály, která pochází ze stometrového vrtu, poskytuje pokožce výživné látky. Zájemci mohou koupel doplnit návštěvou saunového světa nebo si dopřát omlazující Kneippův chodník.

Uklidňující útočiště

Pro klidný únik láká termální bazén v hotelu Termal Mušov. S vodou teplou 34 až 36 °C, bohatou na minerály a síru, slouží jako útočiště pro ty, kteří hledají léčebnou úlevu. Nabízí řadu wellness zařízení včetně balneo lázní a saun a hosté si zde mohou odpočinout a dopřát si naprostou relaxaci.

Léčba v klidném prostředí

V klidném prostředí Karlovy Studánky leží horské lázně věnované zdraví dýchacích cest. Hosté se zde mohou ponořit do rehabilitačního wellness bazénu vybaveného nejmodernějšími technologiemi hydroterapie a termoterapie. Léčebné účinky v kombinaci s klidným prostředím z něj činí ideální útočiště pro omlazení.

Okouzlení na horách

V Janských Lázních, zasazených do majestátních Krkonoš, se nachází termální koupaliště plné pramenů bohatých na minerály. Kromě úchvatných výhledů nabízejí lázně řadu atrakcí včetně vodních clon, masážních lůžek a omlazujících vířivek. Díky zařízením, jako jsou finské sauny a sluneční terasa, mohou hosté relaxovat uprostřed náruče přírody.

Moderní luxus

Aquapark Děčín je důkazem moderního rekreačního blaha. Tento komplex se pyšní nejmodernějším vybavením a nabízí jedinečnou kombinaci sportu, volného času a relaxace. Díky vnitřním i venkovním prostorám si hosté mohou celoročně užívat blahodárných účinků termální vody. Od hřišť na plážový volejbal až po streetballové arény – každý nadšenec si zde najde to své.

Vydejte se na cestu za wellness

I když cestování do zahraničí láká, nepřehlédněme skryté poklady v našich vlastních končinách. Termální lázně v České republice nabízejí nejen relaxaci, ale i komplexní přístup k pohodě. Ať už hledáte terapeutickou úlevu, nebo jen toužíte po omlazující kúře.

Zdroje: kudyznudy.cz, vseovode.cz, spektrumzdravi.cz