Ski Aréna Karlov pod Pradědem se pyšní vynikající polohou v nadmořské výšce od 650 do 950 metrů. Rozlehlý lyžařský areál se nachází v Malé Morávce Karlov, jedné z největších lyžařských oblastí v Jeseníkách. Najdete zde 14 sjezdovek různých obtížností, které se táhnou v celkové délce 12 kilometrů.

Zdroj: Youtube

Jeden průjezd, nekonečné dobrodružství

Jednou z výhod lyžování ve Ski Aréně Karlov je pohodlí jednoho skipasu, který vám umožní přístup do celého údolí Karlov pod Pradědem včetně rodinného lyžařského Areálu Čerťák v Horním Václavově. To z něj činí ideální destinaci pro rodiny s dětmi, která zaručuje, že si všichni mohou užít zábavu na sjezdovkách.

Nové zážitky v roce 2023/24

Pro milovníky vzrušení přináší sezóna 2023/24 vzrušující novinky v podobě černých a červených sjezdovek Klobouk s certifikací FIS. Jsou navrženy tak, aby byly výzvou i pro ty nejzkušenější lyžaře, a svými parametry se vyrovnají úchvatným "střechám" Dachsteinu.

Noční lyžování a Ski Express

Ski Aréna Karlov nabízí největší osvětlený lyžařský areál na Moravě, který od 18:00 do 21:00 vytváří kouzelnou atmosféru pro večerní lyžování. Sjíždějte dokonale osvětlené sjezdovky a vychutnejte si radost z lyžování pod hvězdnou oblohou.

Naskočte do čtyřsedačky Karlov Ski Express a vystoupejte do největšího osvětleného lyžařského střediska na Moravě. Se čtyřsedačkovou lanovkou a šesti širokými osvětlenými sjezdovkami o délce 5 300 metrů vám zajistí dostatek prostoru na sjezdovkách bez dlouhého čekání u vleku.

Zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov není jen pro zkušené lyžaře, je to ráj pro rodiny, které hledají zábavu, odpočinek a aktivitu. Díky šesti modrým sjezdovkám vhodným pro rodiny s dětmi, jako jsou Family, Slunečná, Katrák a Vyhlídková, si zde najde ideální svah každý člen rodiny, od začátečníků až po pokročilé lyžaře.

Bez ohledu na váš věk nebo úroveň dovedností se o vás Ski Aréna Karlov postará. Tři lyžařské školy nabízejí výuku lyžování, carvingu a snowboardingu. Pro malé děti (již od 2 let) je zde vyhrazen prostor s lyžařskými pásy, který jim zajistí pohodlné a příjemné zážitky na sjezdovce.

Děti se ve vyřádí díky lyžařské škole, mateřské školce a dětskému lyžařskému parku vybavenému třemi pohyblivými pásy. Instruktoři se o vaše ratolesti dobře postarají, zatímco vy se budete oddávat lyžařským dobrodružstvím.

Mimo sjezdovky

Ski Aréna Karlov nabízí víc než jen lyžování. Prozkoumejte bobovou zónu Zi-bob, zdolávejte slalomovou trať na čas nebo si vyzkoušejte své dovednosti na zbrusu novém sněhovém hřišti a ve snowparku. Pokud to sněhové podmínky dovolí, vyzkoušejte skicross a sáňkařskou dráhu na sjezdovce Roháč nebo se projeďte na vzrušující jízdě na fatbiku.

Běžkařské nebe

Pro ty, kteří dávají přednost běžeckému lyžování, nabízí až 80 kilometrů pečlivě upravených běžeckých tratí. Prozkoumejte úchvatnou zimní krajinu vlastním tempem.

Nenechejte si ujít příležitost propadnout kouzlu zimy ve Ski Aréně Karlov pod Pradědem. Ať už jste vášnivý lyžař, snowboardový nadšenec, nebo rodina, která hledá nezapomenutelnou zimní dovolenou, zdejší lyžařské středisko nabízí vše. Připravte se na vytvoření trvalých vzpomínek v úchvatných Jeseníkách!

Zdroje: ceskehory.cz, kudyznudy.cz, skiarealy-sjezdovky.cz