Ski areál Kraličák se svými 10 rozmanitými sjezdovkami, které se pyšní celkovou délkou přes 9 kilometrů, nabízí pro každého něco, ať je začátečník, nebo zkušený profesionál.

Zdroj: Youtube

Zimní středisko pro všechny

Ski areál Kraličák vyhedávají jak lyžaři, tak snowboardisté či skialpinisté. Nadmořská výška střediska se pohybuje od 620 do 870 metrů, což zajišťuje rozmanitost terénu a sněhových podmínek po celou zimní sezónu. To, co areál odlišuje, je bezproblémová provázanost areálů Hynčice a Stříbrnice. Díky pohodlnému krytému propojení mezi vleky mohou lyžaři snadno střídat obě střediska, aniž by museli měnit trasy. Místní skipasy navíc platí na všechny vleky v obou lokalitách, což ještě více usnadňuje poznávání zdejšího zimního ráje.

Maximální zážitek z lyžování

Lyžařský areál Kraličák se může pochlubit řadou zařízení navržených tak, aby umocnila vaše zimní zážitky. Klenotem je moderní šestisedačková lanovka Doppelmayr Garaventa, která stylově vyveze lyžaře ze Stříbrnic na vrchol Štvanice. Nejmodernější lanovka je vybavena větrnou a UV bublinou, vyhřívanými sedačkami a ergonomickými opěrkami nohou, které zajišťují pohodlnou a příjemnou jízdu na sjezdovku.

Pro zajištění ideálních lyžařských podmínek je středisko vybaveno spolehlivým zasněžovacím systémem, který zaručuje křupavý a prachový sníh i v teplejších dnech. Na 9 kilometrech sjezdovek, rozdělených mezi červené a modré tratě, najdete spoustu příležitostí k překonání sebe sama a zdokonalení svých dovedností. Středisko se může pochlubit také černou sjezdovkou FIS pro ty, kteří hledají vzrušující výzvu.

Více než jen lyžování

I když je lyžování hlavním lákadlem zimních měsíců, Ski areál Kraličák toho nabízí mnohem víc. Pro milovníky snowboardingu je tu vzrušující snowboardcrossová trať navržená ve spolupráci se světoznámou jezdkyní Vendulou Hopiakovou.

Pokud si potřebujete odpočinout od sjezdovek, můžete zadechnout v nepřetržitě otevřené odpočívárně se samočepem a literaturou. Součástí střediska je také lyžařská škola se zkušenými instruktory, která se věnuje lyžařům od 3 let i dospělým a nabízí skupinovou nebo individuální výuku. Bary a jídelny jsou strategicky rozmístěny na sjezdovkách i na vrcholu a poskytují rozmanité možnosti stravování. Kromě toho je k dispozici centrum s kompletním servisem sjezdových lyží, běžek a snowboardů, které zajistí, že vaše vybavení bude vždy v nejlepší kondici.

Rodinná zábava

Skiareál Kraličák je rájem pro rodiny s dětmi, pro které je určen dětský Fun Park ve Stříbrnicích, který se nachází hned vedle lanovky na Štvanici. Tento areál, navržený s ohledem na bezpečnost, je oddělený od hlavních sjezdovek a vybavený běžeckými koberci a vlekem, takže je ideálním místem pro malé lyžaře. Součástí Fun Parku jsou skluzavky, slalomy, sáňkovací plocha, snowtubing a kolotoč. Pro rodinnou zábavu je ideální 180 metrů dlouhá snowtubingová dráha, která umožňuje sjíždět gumové čluny vzrušujícími zatáčkami. Kolotoč s pohodlnými gumovými čluny poskytuje dětem další vzrušující zážitek.

Běžecké lyžování a další

Pro ty, kteří hledají jiné zimní dobrodružství, nabízí lyžařský areál Kraličák mnoho příležitostí k běžeckému lyžování. Prozkoumejte úchvatnou zasněženou krajinu a vychutnejte si krásné výhledy od horských hřebenů až po hluboká údolí. Dva kratší okruhy o délce 0,7 a 3 kilometry jsou dostupné vlekem z parkoviště a mají minimální převýšení, aby je zvládli i ti nejmenší lyžaři. Tratě jsou denně upravovány, aby byly zajištěny optimální podmínky.

Středisko navíc navazuje na lyžařský areál Dolní Morava 14 kilometrů dlouhou běžeckou trasou, která milovníkům běžek nabízí prodlouženou cestu malebným krajem. Trasa vás zavede k chatě Slaměnka ve středisku Dolní Morava a zpět, což z ní činí nezapomenutelný zážitek z běžeckého lyžování. Lyžařský areál Kraličák je zkrátka skutečným zimním rájem, který nabízí vyžití pro každého milovníka zimních sportů.

Zdroje: kudyznudy.cz, ceskehory.cz, ceskenoviny.cz