Díky čerstvému horskému vzduchu, vůni lesa a široké škále rekreačních možností si v lyžařském středisku Bílá každý přijde na své.

Zdroj: Youtube

Sjezdovky pro každou úroveň dovedností

Lyžařský areál Bílá se stará o lyžaře a snowboardisty všech úrovní pokročilosti. S celkem šesti vleky a devíti sjezdovkami určenými pro začátečníky i pokročilé je středisko rájem pro milovníky zimních sportů.

Pokud toužíte po adrenalinovém zážitku, vydejte se na severní sjezdovku, kde objevíte 2,6 kilometru vzrušujících červených sjezdovek včetně náročné závodní dráhy. Na vrchol vás vyveze čtyřsedačková lanovka, která cestou nabízí úchvatné výhledy. Případně se můžete rozhodnout pro modré sjezdovky, které měří přibližně 2 kilometry, a užít si klasickou jízdu lanovkou. Jako bonus nabízí severní sjezdovka vzrušující Fun Line, 600 metrů dlouhý sjezd plný zatáček a zvlněného terénu.

Na jižním svahu najdete dva kilometry mírných modrých sjezdovek obsluhovaných kotvovým vlekem. V této oblasti se nachází také snowpark určený pro milovníky freestylu a snowboardingu, který nabízí 300 metrů dlouhou překážkovou dráhu a část pro začátečníky. Rodiny s malými dětmi ocení dětský park s 90metrovou sjezdovkou se třemi kluznými dráhami, vlekem poma a zábavným vybavením, které děti zabaví.

Sníh po celou sezónu

Obáváte se sněhových podmínek? Nemusíte. Všechny sjezdovky v Bílé jsou vybaveny systémem umělého zasněžování, který zajišťuje stálou a spolehlivou sněhovou pokrývku po celou sezónu. Některé sjezdovky jsou navíc vybaveny umělým osvětlením, které umožňuje noční lyžování.

Pro ty, kteří s lyžováním nebo snowboardingem teprve začínají, nabízí lyžařské středisko Bílá špičkové lyžařské školy, které se věnují i těm nejmenším začátečníkům. Kromě toho jsou zde servisy a půjčovny lyžařského vybavení, které pokrývají sjezdové lyžování, snowboarding i běžecké lyžování.

Úplná zimní říše divů

Kromě sjezdovek se Ski areál Bílá může pochlubit celou řadou špičkových zařízení, včetně kvalitních stravovacích možností a ubytovacích zařízení. Ať už máte po dni stráveném na sjezdovce chuť na vydatné jídlo, nebo na útulný večer v komfortní horské chatě, vše zde najdete. Pokud je kapacita střediska naplněna, objevíte další možnosti ubytování v blízkém okolí.

Novinky pro sezónu 2023/24

Letošní sezóna přináší do Skiareálu Bílá ještě více vzrušení díky zavedení nového vleku Zbojník II. Po vzoru svého předchůdce je šestisedačková lanovka vybavena ochrannou bublinou a vyhříváním, což zajišťuje pohodlnou a příjemnou jízdu. Lyžaři ocení zejména sníženou rychlost při nasedání a vysedání.

Běžkařský ráj

Dobrodružství ve Ski areálu Bílá však nekončí u sjezdového lyžování. Milovníci běžeckého lyžování budou nadšeni ze čtyř pečlivě upravovaných běžeckých tratí o celkové délce neuvěřitelných 79 kilometrů. V obci Bílá najdete dokonce dvoukilometrový osvětlený běžecký okruh, který je ideální pro podmanivé večerní běžkování.

Ve středisku Bílá naleznou lyaři vše potřebné, navíc si mohou vychutnat krásy tamní přírody. Ať už jste zkušení lyžaři, začínající snowboardisté, nebo zapálení běžkaři, středisko má pro každého něco speciálního.

Zdroje: ceskehory.cz, kudyznudy.cz, skiarealy-sjezdovky.cz