Proč je Rakousko snem lyžařů

Rakouská lyžařská střediska jsou synonymem kvality a rozmanitosti. Do modernizace a údržby zasněžených rájů jsou každoročně investovány miliony eur, které zajišťují špičkovou infrastrukturu a nedotčené sjezdovky. Příslib stálé sněhové pokrývky je naplňován kombinací přírodních sněhových podmínek, vysokohorských ledovců a vyspělé technologie zasněžování. Lyžování v Rakousku není jen o sportu, ale také o zážitku, který je obklopen útulnou a příjemnou atmosférou.

Zdroj: Youtube

Snadný přístup a bezkonkurenční pohodlí

Jedním z nejpřitažlivějších aspektů rakouských lyžařských středisek je jejich dostupnost. Krátká cesta přes hranice vás díky vynikající dálniční síti zavede do srdce Alp. Díky tomuto pohodlí je Rakousko oblíbenou destinací tisíců českých lyžařů ročně.

Hochficht: Zábava pro rodiny s dětmi

Hochficht je nejbližším lyžařským střediskem u našich sousedů. Středisko zasazené na Šumavě nabízí útulnou atmosféru, spolehlivé sněhové podmínky a nádherný výhled na evropské pohoří. Díky skvělému výškovému rozpětí 933 až 1338 metrů a pokročilým zasněžovacím schopnostem je Hochficht zárukou bohaté sněhové nadílky po celou zimu. Lyžaři si mohou užívat sjezdovek bez dlouhých front díky 2 lanovkám, 3 sedačkovým lanovkám a 2 vlekům, zatímco dostatek parkovacích míst zajišťuje bezproblémovou návštěvu. Zažijte alpský standard, aniž byste se museli vydat příliš daleko od domova.

Teichalm: Skrytý klenot ve Štýrsku

Krátká tříhodinová cesta z hraničního přechodu Mikulov vás přivede do Teichalmu, jednoho z nejbližších lyžařských středisek Štýrska. Teichalm se nachází na severovýchodních svazích hory Schweineck (1 457 m n. m.), ukryté ve Fischbašských Alpách. I když je rozlohou menší, překypuje romantikou a dobrodružstvím. Kromě lyžování se zde návštěvníci mohou věnovat snowboardingu, bruslení na jezeře Teichalm, jízdě na saních tažených koňmi, curlingu, zimním procházkám a běžeckému lyžování. Díky 3 vlekům a 4,5 km sjezdovek nabízí Teichalm řadu zimních aktivit pro všechny věkové kategorie.

Präbichl: Klidné svahy pro rodiny

Präbichl, který se nachází na jižních svazích pohoří Hochswab, je proslulý svou klidnou atmosférou a rozmanitými sjezdovkami. Rodiny s dětmi budou toto středisko zbožňovat, protože nabízí cvičný vlek pro začátečníky, pojízdný koberec a vzrušující část "Funslope" s terénními vlnami, skoky, ostrými zatáčkami, tunely a zvukovými efekty. Zkušení lyžaři mohou změřit své síly na legendární freeridové sjezdovce Polsterrinne, na kterou se dostanete čtyřsedačkovou lanovkou PolsterQuattro, která vede až na vrchol hory Polster (1 910 m).

Hochkar: Dolnorakouská zimní říše divů

Hochkar, nejvýše položené lyžařské středisko v Dolním Rakousku, se každoročně pyšní množstvím přírodního sněhu a jedinou "freeridovou" oblastí v regionu. Rodiny zde najdou skipark s lyžařskou školou a pojízdnými koberci pro děti. Po vzrušujícím dni na sjezdovkách si odpočiňte v teplé slané vodě lázní Ybbstaler Solebad v Göstlingu.

Hinterstoder a Wurzeralm: Alpská krása

Lyžařské středisko Hinterstoder, které se nachází ve stínu vysoké hory Grosser Priel (2 515 m), slibuje sportovně založeným lyžařům vzrušující zážitky. Díky expresní šestisedačkové lanovce k jezeru Schafkogel je vzdáleno pouhou hodinu a půl jízdy od českých hranic. Nedaleko leží zimní středisko Wurzeralm, které nabízí rychlou pozemní lanovku do centra střediska. Rodiny s malými dětmi si zde vychutnají klidnou a idylickou atmosféru obklopenou úchvatnou alpskou krajinou.

Schladming – Dachstein: Lyžařská extravagance

Jen málo míst v rakouských Alpách se může měřítkem a velikostí rovnat Schladmingu – Dachsteinu. Středisko, které tvoří devět propojených lyžařských areálů včetně Schladming Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling a Reiteralm, nabízí neuvěřitelných 123 kilometrů propojených sjezdovek. Ale to není všechno. S 93 dopravními zařízeními, včetně moderních vymožeností, jako jsou vyhřívané sedačky a špičkovou technologií zasněžování, Dachstein pevně zaujímá pozici jedné z nejlepších rakouských lyžařských destinací.

Zdroje: nev-dama.cz, wise.com, cestovani.inform.cz