Když zrovna nepracuje, snaží se Simona Krainová věnovat svým dětem. „Říkám si, že není co odkládat. Chci dětem ukázat svět, dokud na to mám energii a možnosti,“ konstatovala Krainová.

Výročí vylodění v Normandii

Zdroj: Youtube

Během cestování se snaží zajistit svým dětem jak zábavu, tak i trochu ponaučení. I proto se letos rozhodla vzít děti do Francie. Navštíví zde nejen Paříž, ale i Normandii, kde si letos připomínají 80. výročí Dne D a bitvy o Normandii. Oslavy vyvrcholí vzpomínkovou akcí na pláži Omaha, které se zúčastní řada prezidentů i poslední veteráni Dne D. „Myslím, že osobní účast bude pro celou naši rodinu velmi silný zážitek,“ řekla pro server Poznat svět Krainová.

Největší vyloďovací operace ve vojenských dějinách se uskutečnila 6. června 1944 a znamenala začátek osvobozování západní Evropy od nacismu. Během jediného dne bylo na pěti vyloďovacích plážích mezi Cotentinským poloostrovem a městem Caen vysazeno zhruba 156 000 spojeneckých vojáků. V Den D podle odhadů zahynulo nejméně 10 tisíc vojáků protihitlerovské koalice a 4 000 až 9 000 vojáků německého wehrmachtu.

Zpátky ke kořenům na Slovensko

Oba syny pak hodlá Simona Krainová spolu s manželem Karlem Vágnerem vzít také na Slovensko, kde mají chlapci své kořeny. „Chci, aby naše děti lépe poznaly kraj, ve kterém jejich táta trávil dětství. Plánujeme jim ukázat Spišský hrad, Levoču, Liptovský Mikuláš a další perly Slovenska. Určitě podnikneme i nějaké túry a nezapomeneme ani na odpočinek, který si dopřejeme v piešťanských termálních lázních,“ doplnila Krainová.

Tradice na Lanzarote

Ani letos se modelka nezapomene vydat s rodinou na ostrov Lanzarote, kde tráví několik týdnů v domečku, který vlastní příbuzný rodiny. Uprostřed Atlantského oceánu si hodlá hlavně odpočinout a nabrat síly do další práce.

Celkem 55 km dlouhý a 18 kilometrů široký ostrov zná už Simona Krainová jako své boty. Pod povrchem ostrova stále pulzuje žhavé magma a červená ztuhlá láva je vidět prakticky po celém ostrově. Právě kvůli červené barvě vyvřelin bývá zdejší krajina připodobňována k povrchu Marsu.

Romantika v Řecku

I když své děti Simona Krainová miluje nade vše, chystá se nějaký čas strávit i bez nich, jen po boku manžela. Společně odletí na řecký ostrov Mykonos do luxusního hotelu.

Ostrov Mykonos patří mezi velmi populární řecké destinace, oblíbily si jej i takové hvězdy jako Lindsay Lohan, Leonardo DiCaprio či Kim Kardashian. Nachází se zde více než 30 nádherných pláží, které omývají úžasné tyrkysové vody Egejského moře.

Tropický ráj Maledivy

A protože cestování je Simoninou velkou vášní, chce si ještě letos vychutnat pár dní v tropickém ráji na Maledivách. „Celá rodina to tu milujeme. Rádi tu s klukama chytáme rybičky, plaveme a potápíme se,“ prozradila modelka. Loni sem Krainová utekla s rodinou před vánočním shonem a moc si nápad pochvalovala.

„Jsme taková nomádská rodina, rádi cestujeme a většinu roku trávíme někde v cizině. Musím přiznat, že považuji za obrovské štěstí, že mohu práci spojit se svou cestovatelskou vášní. Je to pro mě ideální kombinace,“ uzavřela Krainová.

Zdroje: france.fr, idnes.cz, lidovky.cz