Jezero Michal, srdce komplexu, se vyznačuje jako jedna z nejčistších přírodních vodních nádrží v České republice. Rozprostírá se v délce 500 metrů a jeho písečná pláž si vysloužila přezdívku "sokolovské moře". Jezero slouží nejen k osvěžujícímu koupání, ale v létě se zde konají také hudební koncerty, které jeho přírodní krásu doplňují o kulturní nádech.

Atrakce pro všechny věkové kategorie

Zdroj: Youtube

Pro rodiny s dětmi nabízí koupaliště Michal řadu atrakcí vhodných pro děti. Malí návštěvníci se mohou těšit na brouzdaliště, skákací hrad a několik dětských hřišť vybavených prolézačkami a skluzavkami. Výrazným prvkem je však segment tobogánů, který zahrnuje 190 metrů dlouhou skluzavku a 117 metrů dlouhou trojskluzavku, přičemž druhá jmenovaná je nejdelší tuzemskou atrakcí tohoto typu v České republice.

Aktivity a sportovní zařízení

Areál je také útočištěm pro sportovní nadšence. Nacházejí se zde tři hřiště na plážový volejbal, tenisový kurt s umělým povrchem, hřiště na minigolf, ruské kuželky a stolní tenis. Kromě toho se návštěvníci mohou věnovat vodním sportům, jako je windsurfing a kitesurfing, nebo relaxovat na velkých vodních trampolínách a šlapadlech.

Bezpečnost a vybavení

Na bezpečnost návštěvníků dohlíží na koupališti Michal profesionální vodní záchranná služba, která kontroluje vodní plochu i okolí. K odpočinku slouží vyhrazená odpočinková zóna a každou sobotu odpoledne se zde konají speciální hudební vystoupení různých žánrů.

Kempování a ubytování

K ubytovacím zařízením patří malý kemp se 40 místy, která jsou určena pro stany, karavany a obytné vozy. V roce 2023 se kemp rozšířil o dalších 24 elektrifikovaných míst a zavedl nový elektronický rezervační systém, který zjednodušuje proces odbavení a odjezdu.

Nadcházející vylepšení

Do budoucna plánuje areál zlepšit zážitky návštěvníků 13 novými plážovými přístřešky a stinnými místy k sezení v blízkosti občerstvení. Cílem doplňků je zlepšit komfort a pohodlí všech hostů.

Koupaliště Michal Riverpool nabízí komplexní nabídku atrakcí a vybavení, které z něj činí prvotřídní místo pro relaxaci a zábavu. Kombinace přírodních krás, rozsáhlého zázemí a neustálého vylepšování zajišťuje všem návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.

Zdroje: kudyznudy.cz, ceskehory.cz, navylet.cz