Kirby, který nežil v žádném luxusu, hledal cenově dostupný nábytek a na místním bleším trhu narazil na nevýraznou pohovku. Netušil však, že jeho úsporná volba povede k nečekanému zisku.

Nečekaný obrat

Zpočátku ho přitahoval rustikální půvab pohovky, ale už během prvního spánku zjistil, že pohovka není moc pohodlná. Kirby se však svého nálezu nechtěl jen tak vzdát, a požádal o pomoc svou dceru, aby ji upravila tak, aby byla vhodnější k používání.

Když se Kirby a jeho dcera pustili do čalounických prací, aby vyřešili problém s nepohodlím, setkali se s překvapivým zjištěním. Namísto opotřebovaných pružin nebo polstrování objevili uvnitř pohovky úhledně schované balíčky peněz. To, co původně považovali za pouhé hrboly bránící pohodlí, byla ve skutečnosti provizorní skrýš s penězi.

Skrytý poklad

Zdroj: Youtube

Kirby s dcerou byli nálezem šokování, dohromady ukrývala pohovka z blešáku částku 43 000 dolarů. Zatímco někdo by si zisk nechal a nic s nikým neřešil, Kirby byl poctivý a rozhodl se věc řešit jinou cestou. Byl odhodlán vrátit peníze jejich právoplatným majitelům a vydal se na misi, jejímž cílem bylo vypátrat původ předchozích majitelů pohovky.

Hledání dědiců

Po usilovném pátrání se Kirbymu podařilo vypátrat rodinu Newberryových, potomky bývalého majitele pohovky, a vrátil nečekané bohatství právoplatným dědicům. Ukázalo se, že jejich dědeček nedůvěřoval bankám a bál se loupeže, což ho vedlo k tomu, že své úspory schovával v čalounění pohovky, což byla skrýš tak důmyslná, že by ji přehlédli i ostřílení zloději.

Lidskost a poctivost

Kim Fauth-Newberryová, vnučka původního majitele, po obdržení nečekané finanční částky vyjádřila svůj obdiv a vděčnost. "Je to prostě šílené," poznamenala a žasla nad Kirbyho poctivostí.

Kirbyho rozhodnutí vrátit peníze je příkladem vzácného projevu čestnosti a poctivosti ve světě, který často zastiňuje chamtivost a sobectví. Jeho jednání nejen obnovilo víru v lidskost, ale také zdůraznilo myšlenku, že skutečný poklad nespočívá v materiálním bohatství, ale ve slušnosti a poctivosti.

Zdroje: nbcnews.com, abcnews.go.com, people.com