Pohádková vesnička

Zdroj: Youtube

Pohádková vesnička Podlesíčko, která se nachází v ekologicky nedotčeném regionu Vrchovina, je zasazena do Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Ve vesničce najdete malebné domečky oblíbených pohádkových postaviček, jako jsou Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Karkulka a Budulínek.

Vesnička je určena především pro hosty resortu, o víkendech a ve vybraných dnech se však otevírá veřejnosti a nabízí řadu aktivit. Návštěvníci se mohou těšit na živá divadelní a loutková představení, účastnit se trpasličích tvůrčích dílen a zapojit se do karnevalů s pohádkovou tematikou, což z ní činí magické zázemí, kde pohádky ožívají.

Český Hobitín: Pocta Tolkienovu odkazu

Český Hobitín, který se ukrývá v Šedivinách u Dobrušky, musí navštívit všichni fanoušci J. R. R. Tolkiena. Kouzelná vesnička, kterou vybudoval obdivovatel Tolkiena Svatoslav Hofman, obsahuje ikonické prvky, jako je hospoda U Zeleného draka a různé hobití domečky. Snaha autora o autenticitu je patrná z výstředních plotů, zahrad a útulných kulatých dřevěných budov, které vystihují podstatu hobití architektury.

Přestože se nejedná o komerční turistické místo, ale o filmové kulisy pro film "Stíny Kraje", je možné domluvit návštěvu. Ti, kteří budou mít to štěstí a návštěvu si domluví, najdou nádherně zpracovaný svět, který respektuje Tolkienovu vizi, doplněný o možnosti vyzkoušet si život hobitů na vlastní kůži.

Zážitková perníková chaloupka

Perníková chaloupka, kdysi lovecký zámeček z roku 1882 v obci Ráby na Pardubicku, se proměnila v živou poctu pohádce "O Jeníčkovi a Mařence" a tradici pardubického perníku. Celoroční cíl, s výjimkou krátkého uzavření v lednu a únoru, nabízí návštěvníkům "medový zážitek", který stimuluje všechny smysly. Prohlídky jsou přizpůsobeny náladě a složení každé skupiny, což zajišťuje individuální a poutavou návštěvu.

Po prohlídce Muzea perníku a pohádek se hosté vydají do "strašidelného lesa" uvnitř budovy, kde mohou znovu prožít napínavé dobrodružství Jeníčka a Mařenky a pochutnat si na lahodných medových perníkových dobrotách.

Cesta do srdce pohádek

Návštěva pohádkových míst nabízí kouzelné útočiště, kde příběhy ožívají. Je to cesta, která rodinám umožní vžít se do role oblíbených postav a poznat kouzlo a historii České republiky.

Zdroje: kudyznudy.cz, skvelecesko.cz, pernikova-chaloupka.cz