Půvabné obydlí, které si Rezek se svou ženou pořídili v roce 1991, je důkazem zpěvákova hlubokého vztahu k přírodě a tradičnímu bydlení.

Zdroj: Youtube

Od ruiny k venkovskému půvabu

Petr, který se ujal náročného úkolu rekonstrukce, vzpomíná: "Strávil jsem tu dva intenzivní roky. Práce byla nekonečná, od zednických prací až po dláždění. Takový je osud těch, kteří se snaží vdechnout starým kostem nový život." Na opravy ale naštěstí nebyl sám. Vřelost a podpora kamaráda a sousedů proměnily náročné výzvy ve společné triumfy.

Harmonie tradice a pohodlí

Petrova vize pro chatu byla jasná – zachovat její klasický půvab. Ovšem navzdory počátečním výhradám rekonstrukce zahrnula praktickou modernost, integrovala ústřední vytápění a zrekonstruovanou koupelnu, aniž by byla ohrožena duše chalupy. Přesto je to právě starobylá pec, strážce tradice, která svědčí o Petrově oddanosti autenticitě. "Teplý chléb, čerstvě vytažený z pece, je kousek nebe, kterému se žádná pochoutka nevyrovná," poznamenává Petr.

Zdroj inspirace a kreativity

Kromě fyzické krásy slouží chalupa Rezkovi jako zdroj inspirace. V náročných dobách lockdownů a omezení se chalupa proměnila ve svatyni kreativity. "Přivezl jsem si sem z Prahy nahrávací zařízení a v pokoji pro hosty jsem si zřídil improvizované studio," svěřuje se. Z tohoto období izolace vzniklo album "Po cestách 2020", které zachycuje introspektivní a reflexivní náladu doby.

Podstata života na venkově

Vedle chalupy se nachází sklep, ve kterém se ukrývá studánka s pitnou vodou, kterou objevil a vyzkoušel sám Rezek. U schodiště do sklepa je speciálně vybudovaný výklenek na chlazení piva, který dodává chalupě nádech rozmarnosti a pohodlí a dokazuje, že dům není jen místem práce, ale i odpočinku a zábavy.

Symfonie života v přírodě

Pro Petra Rezka je chalupa víc než jen bydlení – je to útočiště, které odráží rytmy přírody, zdroj umělecké inspirace a svědectví o kráse tradičního bydlení. Když se svou ženou pendlují mezi pražským bytem a šumavským stavením, je jasné, že chalupa má v jejich srdcích zvláštní místo a symbolizuje život v souladu s přírodou a tvořivostí.

Zdroje: idnes.cz, novinky.cz, tyden.cz