Abychom vám pomohli si o letošní dovolené skutečně odpočinout, připravili jsme pro vás seznam odlehlých míst, kde si můžete vychutnat klidnou krásu léta bez davů turistů.

Pláž Stiniva na ostrově Vis

Zdroj: Youtube

Pláž Stiniva na ostrově Vis, která se nachází v impozantní pobřežní soutěsce, nabízí útočiště jako žádná jiná. Oblázková pláž, obklopená vysokými útesy, které poskytují částečný stín, je skrytým klenotem dostupným především po moři nebo náročným 20minutovým sestupem po kozí stezce.

Úsilí vynaložené na dosažení Stinivy je odměněno křišťálově čistou vodou a intimním prostředím, které je ideální pro romantiku a samotu. Ostrov Vis je sám o sobě úžasnou destinací, která oplývá přírodními krásami a půvabem.

Pláž Svatý Ivan na ostrově Cres

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, slibuje pláž Svatý Ivan na ostrově Cres úchvatný zážitek. Odlehlá pláž, na kterou se dostanete po strmé a úzké cestě z malebné vesničky Lubenice, nabízí jemné oblázky a klidnou atmosféru.

Ať už na ni dorazíte pěšky, nebo připlujete lodí kolem Kvarnerského zálivu, pláž svatého Ivana musíte navštívit. Obzvláště nádherné jsou zde západy slunce, které jsou klidnou kulisou pro celodenní odpočinek.

Pláž Skrivena Luka na ostrově Lastovo

Skrivena Luka, což znamená "skrytý přístav", dostojí svému jménu jako jedna z nejskrytějších a nejpůvabnějších zátok na jadranském pobřeží. Tato pláž se nachází na odlehlém ostrově Lastovo, je chráněná před větry a díky své jižní orientaci se může pochlubit trvale teplým podnebím.

Historický maják Struga z roku 1839 dodává nádherné přírodní scenérii nádech nostalgie. Skrivena Luka je ideální pro ty, kteří hledají romantický a klidný únik.

Pláž Pasjača u Dubrovníku

Pláž Pasjača, která se nachází nedaleko Dubrovníku v nejjižnějším cípu Chorvatska, je rájem pro romantiky. Pláž Pasjača, kterou časopis Croatia Week označil za 39. nejlepší pláž na světě, je přístupná po strmém schodišti vytesaném do útesů, takže není vhodná pro rodiny s malými dětmi nebo starší osoby.

Odlehlé místo nabízí ideální soukromí, které romantici ocení, a to i přes nedostatek zařízení a služeb.

Pláž Blace ve vesnici Blace

Pláž Blace, která se nachází na břehu řeky Malá Neretva, je snadno dostupná pěšky, na kole nebo autem. Pláž se vyznačuje směsí oblázků a betonových ploch, které jsou ideální pro skákání do vody, rybaření nebo kotvení lodí. Její poloha na jihu zajišťuje dostatek slunečního svitu, ačkoli přirozeného stínu je málo, takže doporučujeme vzít si s sebou slunečník.

Pláž Blace je vhodná pro rodiny s dětmi a nabízí aktivity jako potápění, šnorchlování a vodní hry. V nedaleké kavárně a restauracích se můžete pohodlně občerstvit.

Dopřejte si klidnou dovolenou

Skryté plážové skvosty nabízejí odpočinek od shonu a umožní vám vychutnat si pravou podstatu dovolené, ať už hledáte romantiku, rodinnou zábavu, nebo klid na vlastní pěst. Takže si sbalte kufry, naplánujte trasu a připravte se objevit kousek ráje, kde jsou klid a pohoda stále na dosah.

Zdroje: tn.nova.cz, novinky.cz, zena.aktualne.cz