Česká republika je známá bohatou historií, krásnou krajinou a malebnými městy. Ale také se v ní nachází několik lokalit, které jsou proslulé temnými příběhy, paranormálními jevy a záhadami. Kde se můžete cítit, jako byste vkročili do světa mimo realitu, jde o místa spojená s neštěstím a tragédiemi. Připravte se na cestu do temnot.

Vystavené lidské ostatky

Zdroj: Youtube

Jedním z nejstrašidelnějších míst v Česku je kostnice v Sedlci u Kutné Hory, která je proslulá kostmi a lebkami, z nichž byla vytvořena jedinečná umělecká díla. V kostnici se nacházejí ostatky asi 60 tisíc zemřelých lidí. Hřbitovní kostelík byl vystavěn ve 14. století, o 400 let později byl upraven a za císaře Josefa II. jej získal rod Schwarzenbergů z Orlíka. O konečnou výzdobu kaple lidskými ostatky se v 19. století postaral stavební mistr František Rint. Kostnice dodnes zůstává místem, které vyvolává chlad po celém těle.

Záhady našich hradů

Dalším tajemným místem je hrad Kost, který se nachází v blízkosti Jičína. Hrad je proslulý temnými legendami a paranormálními jevy. Místní obyvatelé tvrdí, že je sídlem duchů a že se tam v noci ozývají záhadné zvuky a objevují se stíny. Obdobnou pověst má také hrad Bezděz, který je rovněž spojován s nevysvětlitelnými jevy.

Strašidelná jeskyně Býčí skála

Zpěvy, výkřiky a volání často slýchávají návštěvníci jeskyně Býčí skála v Moravském krasu. V době bronzové sloužila jeskyně k rituálním vraždám, což dodává místu ještě temnější atmosféru. V 19. století tam dr. Jindřich Wankel objevil tzv. halštatský pohřeb z 5. století př. n. l., který obsahoval mrtvého muže spáleného na hranici a pozůstatky 40 mladých dívek a velmožovy sloužící. Všichni byli brutálně umučeni. Krutému osudu neušli ani koně, kteří byli rozsekáni na kusy a údy poházeny po jeskyni. Legenda praví, že za tmavých nocí vychází z jeskyně procesí nešťastných duší a za svítání se vrací zpět. Navíc návštěvníci často hlásí intenzivní negativní energii. Pokud máte odvahu, můžete se pokusit Býčí skálu navštívit během dnů otevřených dveří.

Česká republika má mnoho krásných a historicky bohatých míst, ale některá z nich jsou připomínkou toho, že i minulost má své temné stinné stránky, které stále vyvolávají otazníky a záhady.

A jak dobře znáte záhady jiných míst? Odhalte své znalosti v našem kvízu.

Kvíz: 10 nejstrašidelnějších míst v Česku. Uhádnete, která to jsou?

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: kudyznudy.cz, denik.cz, extra.cz