Podívejme se na některé z nekrásnějších evropských pobřežních klenotů, z nichž každý nabízí jedinečný půvab a dokonalou kulisu pro dobrodružství i odpočinek.

Sykia Beach: Skrytá tajemství ostrovů

Zdroj: Youtube

Pláž Sykia se nachází na okouzlujícím ostrově Milos v Řecku a představuje klidné útočiště proslulé svými dramatickými přírodními krásami. Skrytý klenot, který je přístupný převážně soukromou lodí, je obklopen úžasnou mořskou jeskyní, která vytváří odlehlou atmosféru. Klidné, křišťálově čisté vody Egejského moře z ní činí ideální místo pro koupání a šnorchlování. Nedaleko Sykie se nachází pláž Sarakiniko, která představuje ostrý kontrast se svou sopečnou krajinou připomínající měsíc a nabízí surrealistický vizuální zážitek a skvělé příležitosti k fotografování.

Monterosso al Mare: Pulzující srdce národního parku

V drsném regionu Ligurie v severní Itálii vyniká Monterosso al Mare jako největší vesnice národního parku Cinque Terre. Monterosso, známé pro svou živou směs historické architektury a přírodních krás, je obklopeno strmými kopci zdobenými vinicemi, olivovými háji a citronovými sady. Vesnice se pyšní jedněmi z největších pláží v oblasti, rušnou promenádou a bohatými možnostmi stravování, což z ní činí oblíbené místo pro odpočinek i kulturní vyžití.

Porto Santo: Zlaté útočiště

Porto Santo, skrytá perla souostroví Madeira, se trvale řadí mezi nejkouzelnější plážové destinace na světě. Pláž Porto Santo je proslulá svým léčivým zlatým pískem a nabízí útočiště pro tělo i ducha. Přes den vítá milovníky slunce i wellness, zatímco večery jsou vyhrazeny pro zachycení úchvatných západů slunce na obzoru. Plážový resort Porto Santo, pojmenovaný podle samotného ostrova, nabízí luxusní ubytování s bezkonkurenčním přístupem na pláž a slibuje dokonalou kombinaci relaxace a přírodních krás.

Torrent de Pareis: Majestátní přehlídka přírody

Torrent de Pareis na Mallorce, která byla vyhlášena nejkrásnější pláží Evropy, představuje jedinečné pobřeží vhodné pro všechny typy dobrodruhů. Tato pláž, na kterou se dostanete náročnou devítikilometrovou túrou členitým terénem, nebo klidnou plavbou lodí z přístavu Sóller, je vhodná pro odvážné i nenáročné. Samotná cesta – ať už pěšky, nebo po moři – je součástí půvabu a nabízí úchvatné výhledy a odměnu za příchod na nedotčený písek zasazený mezi vysokými útesy.

Amio: Nedotčená krása

Pláž Amio v srdci Kantábrie ve Španělsku je svědectvím nedotčené přírodní krásy. Klidná lokalita, vzdálená od rušných letovisek a hlučného nočního života, je ideální pro ty, kdo hledají samotu a dotek geologie. Pláž Amio je jedinečná svou geografií, neboť se zde nachází písečný přesmyk spojující ostrůvek s pevninou, který při odlivu vytváří úžasný pohled. Díky nedalekému vybavení, jako je bezplatné parkoviště a malebný obchod s občerstvením, je Amio rájem pro milovníky pláží i přírody. Poblíž Amio láká svým malebným kouzlem a klidnou atmosférou také pláž Ballota.

Butterfly Valley: Klidný ráj

Turecká Butterfly Valley neboli Údolí motýlů nabízí víc než jen pláž; je to zážitek zahalený do velkolepých přírodních divů. Pláž obklopená majestátními hřebeny pohoří Babadag je dostupná náročnou pěší túrou nebo klidnější cestou lodí z nedalekého Ölüdenizu. Oblast je proslulá svými svěžími stezkami, zajímavou krajinou a rozmanitými populacemi motýlů. Návštěvníkům doporučujeme přijet brzy ráno nebo pozdě večer, aby si užili klidné prostředí mimo davy lidí. Pro ty, kteří hledají samotu, nabízí nedaleký Ölüdeniz také klidné útočiště na dosah.

Evropské klenoty

Každá z těchto evropských pláží má svůj osobitý nádech a půvab a dokazuje, že za úchvatným pobřežím a rozmanitými plážovými zážitky nemusíte putovat daleko. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek, nebo jen krásný západ slunce, evropské pláže mají něco do sebe.

Zdroje: refresher.cz, forbes.cz, idnes.cz