Směs historie a romantiky

Zdroj: Youtube

Máchovo jezero, které se nachází v Libereckém kraji, obklopují svěží lesy a historické památky včetně impozantního hradu Bezděz. Romantickou auru dodává jezeru spojení s básníkem 19. století Karlem Hynkem Máchou, který se inspiroval jeho krásou. Návštěvníci si mohou jezero prohlédnout na parníku a vychutnat si malebné výhledy a klidnou atmosféru, která kdysi velkého básníka dojala.

Jedinečný geologický zázrak

V Ústeckém kraji se nachází unikátní Kamencové jezero, které vzniklo zatopením historických dolů. Toto jezero je nejen důkazem schopnosti přírody rekultivovat průmyslovou krajinu, ale je jedinečné i díky své léčivé vodě bohaté na minerály. Písečné a travnaté pláže jezera nabízejí ideální místa k odpočinku a zařízení, jako jsou šlapadla a místní restaurace, umocňují zážitek z trávení volného času u jezera.

Majestátní skalní jezero

Pískovna v Adršpašsko-teplických skalách je dalším nádherným místem, které stojí za to navštívit. Bývalý pískovcový lom se proměnil v úchvatné jezero. Přestože je zde koupání zakázáno, jezero si můžete důkladně užít díky plavbě na loďkách nebo pěší turistice podél jeho břehů. Průzračná voda a dramatické skalní útvary z něj činí fotogenické místo, které zachycuje syrovou krásu české krajiny.

Výhodné útočiště

Jezero Lhota, které se nachází jen kousek od Prahy, nabízí lidem své nedotčené vody a písečné pláže. Historie jezera jako pískovny, která se změnila v rekreační oblast, mu dodává jedinečný charakter. Součástí je i nudistická pláž, která je místními obyvateli i dalšími vyznavači nudismu hojně vyhledávaná.

Ledovcový klenot

Prášilské jezero, které se nachází na Šumavě, je hluboké ledovcové jezero obklopené hustými lesy a žulovými balvany. Slouží jako klidné útočiště pro milovníky přírody, jeho nedotčené prostředí je ideální pro pěší turistiku a pozorování divoké zvěře. Ekologický význam jezera podtrhuje jeho podíl na různých říčních systémech, počínaje Jezerním potokem.

Jezera, každé se svým jedinečným kouzlem a historií, nabízejí klidné útočiště a jsou ideální pro ty, kteří si chtějí vychutnat přírodní krásy České republiky. Ať už se věnujete cyklistice, pěší turistice, nebo jen odpočinku u vody, poskytují nádhernou kulisu připomínající rozlehlou a obdivuhodnou přírodu u moře.

Zdroje: prozeny.cz, tripmania.cz, foyer.cz