Limuzína je dítětem Jaye Ohrberga, člověka, jehož vášeň a kreativita nezná mezí. Vůz, přezdívaný "Americký sen“, byl původně sestaven v roce 1986, a jeho délka činila 18,28 metru. S motory na obou koncích se jednalo o zázrak techniky, který si rychle vysloužil zápis do Guinnessovy knihy rekordů a stal se vyhledávanou hvězdou pro filmová vystoupení.

Zdroj: Youtube

Postupem času se však lesk "Amerického snu" začal kazit. Noční můry logistiky spojené s parkováním a údržbou takového monstra spolu s klesající poptávkou vedly k tomu, že kdysi slavná limuzína ustoupila z centra pozornosti a zůstala zapomenuta až do znovuzrození v roce 2022.

Sen v nové velikosti

Pod vedením miamského vizionáře Michaela Dezera nebyl "Americký sen" pouze vzkříšen, ale byl přetvořen v něco ještě velkolepějšího. Nyní měří neuvěřitelných 30,54 metru, čímž stanovil nový Guinnessův světový rekord.

Znovuzrozená limuzína je zázrakem automobilového inženýrství, vychází z modelu Cadillac Eldorado z roku 1976. Limuzínu lze řídit z obou konců a uprostřed je vybavena závěsem pro překonávání složitých zatáček, které by jinak komplikovaly jízdu.

Pohled do Amerického snu

"Americký sen" je pojízdné sídlo, které v sobě skrývá vrchol extravagance. Limuzína je vybavena zařízením, o kterém si většina lidí může nechat jen zdát ve svém domě, natož ve vozidle. Od relaxační vířivky přes osvěžující bazén až po heliport, několik televizorů, ledničku a telefon.

Tím však bohatství nekončí. Uvnitř pojízdného paláce najdou hosté velkou vodní postel pro bezkonkurenční pohodlí na cestách, minigolfové hřiště pro neuspěchanou zábavu a dostatek prostoru pro pohodlné usazení více než 75 osob. Ať už chcete uspořádat mobilní večírek, užít si luxusní výlet nebo se jen kochat extravagancí pozoruhodného vozidla, "Americký sen", splní každé přání.

Obnova legendy

Obnovení Amerického snu nebyl malý úkol. Michael Manning, který hrál klíčovou roli při oživení limuzíny, vypráví, že se poprvé setkal s vozem v havarijním stavu. Navzdory jeho zchátralému stavu v něm Manning viděl potenciál. Díky jeho odhodlání a značné investici ve výši přibližně 250 000 dolarů se limuzíně během tří let podařilo vrátit její bývalou slávu. Při procesu renovace nešlo jen o opravu vozidla, ale o vzkříšení snu.

Chtěli byste se svézt Americkým snem? Je to víc než jen otázka cestování, je to pozvánka k prožití vrcholu luxusu na otevřené silnici.

Zdroje: obkec.azet.sk, guinnessworldrecords.com, cbc.ca