Boží kameny – trojnásobná síla

Zdroj: Youtube

Pozoruhodným místem proslulým svou omlazující energií jsou Boží kameny, které se nacházejí nedaleko Strakonic. Přírodní svatyně tvořená shlukem žulových bloků vyzařuje podle těch, kteří jsou naladěni na energetická pole, uklidňující a příjemnou atmosféru. Boží kameny jsou známé jako jedno z nejsilnějších "nabíjecích" míst v Čechách, které vyzařuje trojnásobně silnou energii oproti jiným podobným místům. Návštěvníci často popisují, že při prvním setkání pociťují klid a mír.

Ústředním bodem kouzla Božích kamenů je specifický balvan, který je známý svou schopností usměrňovat kosmickou energii. Tento "nabíjecí" bod, umístěný poblíž okraje útvaru, má podle pověsti léčivé účinky, zejména při chronických onemocněních. Návštěvníci, kteří hledají duchovní zážitky, se sem často vydávají, protože je přitahuje příslib obnovení vitality a pohody.

Svatý Kopeček: Příliv energie a klidu

Svatý Kopeček, který se nachází nedaleko Mikulova, je nejen botanickou rezervací, ale také duchovním útočištěm, které každoročně přitahuje mnoho návštěvníků. Vrchol kopce zdobí kaple svatého Šebestiána a kaple Božího hrobu spolu s nejstarší křížovou cestou v České republice. Návštěvníci často uvádějí, že po dosažení vrcholu pociťují příliv energie a hluboký klid.

V minulosti byl vrch místem pohanských rituálů plodnosti, což mu dodává na mystickém půvabu. Návštěvníci často uvádějí, že během pobytu na vrcholu pociťují zvláštní tok energie a klid.

Andělská hora: Středověká svatyně

Další klidnou lokalitou prodchnutou pozitivní energií je zřícenina středověkého hradu na Andělské hoře nedaleko Karlových Varů. Andělská hora, známá jako jedno ze 70 míst s největším množstvím pozitivní energie na světě, nabízí odpočinek těm, kteří bojují se stresem, úzkostí nebo depresí. Významné osobnosti, jako například německý básník Johann Wolfgang Goethe, zde hledaly útěchu již v roce 1786.

Lokalita nabízí nejen historickou hloubku, ale také přírodní krásy s nádherným výhledem na Krušné hory a Slavkovský les. Návštěva místa slibuje ozdravující zážitek uprostřed nádherné přírody.

Chrám v Panenském Týnci: Mystická energie

Nedokončený gotický kostel Panny Marie, který se nachází v Čechách, vyniká nejen svou architektonickou krásou, ale také mystickou energií. Místo je proslulé tím, že do návštěvníků vlévá důvěru, dobrou náladu a elán, je oblíbené pro významné události včetně svateb. Návštěvníci si často všímají zvláštní aury v okolí. Energetické pole má tvar kříže značící průsečík dvou silných zón, což zesiluje pozitivní účinky. Podle místních pověstí zde stále přetrvává duch zakladatele kostela Jaroslava Plichty ze Žerotína, který uchovává atmosféru svatyně a brání se dalším stavbám, které by mohly narušit její energii.

Chrám Rosa Coeli: Klidná svatyně

Zřícenina chrámu Rosa Coeli v Dolních Kounicích, zasazená do klidného údolí řeky Jihlavy, je klidnou připomínkou minulosti. Klášter, postavený ve 12. století ve stylu lucemburské gotiky, je dnes z větší části v troskách. Zbylé zdi, pilíře a věž s točitým schodištěm však stále přitahují návštěvníky. Klidné atmosféře místa, zejména "rajskému nádvoří", je připisována schopnost výrazně zlepšit náladu během několika minut po příchodu.

Pro ty, kteří se cítí unavení a bez života, může být návštěva podobných míst plných energie tím pravým omlazujícím zážitkem. Ať už člověk věří v mystické aspekty, nebo ne, návštěva lokalit s pozitivní energií poskytuje příležitost vzdálit se od všednosti, znovu se spojit s přírodou a možná znovu objevit ztracenou vitalitu.

Zdroje: kudyznudy.cz, prozeny.cz, extra.cz