Oblíbený moderátor Marek Eben netoužil jen získat nemovitost, ale chtěl vytvořit prostor, kde by se jeho ženě dařilo bez omezení daných jejím invalidním vozíkem. Hledání správného místa zavedlo manžele do osady Háje, která se rozkládá uprostřed rozlehlých luk. A právě zde se Eben pustil do pozoruhodného podniku.

Objevování ráje

Zpočátku ho přitahoval půvab krajiny a příslib relaxačních aktivit, jako je golf, ale vize Marka Ebena přesáhla pouhé investice do nemovitostí. Louky o rozloze 27 000 metrů čtverečních, které získal, nebyly pouhými potenciálními stavebními parcelami, ale především místem, na kterém se rozhodl vybudovat bezbariérové sídlo, pečlivě navržené tak, aby vyhovovalo Markétiným potřebám.

Investice do štěstí

Ačkoli se v pozadí lákavě rýsoval potenciál zisku, neboť se předpokládalo, že hodnota pozemků se po výstavbě zdvojnásobí, Ebenova motivace přesahovala pouhý finanční zisk. Nebyl jen spekulantem; byl oddaným manželem, který se snažil poskytnout své ženě domov, kde by byla šťastná.

Jejich nové obydlí, dřevěný zázrak zasazený do zeleně, se může pochlubit nejen čtyřmi pokoji a kuchyní, ale i hlubokým smyslem pro přístupnost a pohodlí. Každý aspekt je pečlivě vytvořen tak, aby Markétě zajistil mobilitu a komfort, což odráží neochvějnou oddanost Marka Ebena své ženě.

Oblíbený moderátor se ale rozhodl jít ještě dál. Investice Marka Ebena do nemovitostí přesáhla rámec jediného projektu. S ohledem na jejich budoucnost si pořídil ne jeden, ale hned dva domy v obci Kolová-Háje, což jim zajistilo soukromí i péči, až budou stárnout.

Rovnováha mezi městem a venkovem

Byt v Maiselově ulici v Praze, vyhledávaná nemovitost, slouží jako doklad jejich městských vazeb a spojuje je s hereckým kolegou Jiřím Bartoškou. Srdce Marka Ebena však leží v klidu Karlových Varů, kde se jeho trvalá náklonnost k městu hluboce prolíná s jeho osobními i profesními milníky.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz, expres.cz