Díky hitům jako "Láska je láska", "Trouba" nebo "eSeMeS", které má na svém kontě, si Lucie Bílá získala srdce fanoušků nejen v České republice, ale i po celém světě. Čas od času si ale potřebuje od pracovního frmolu odpočinout. Sílu mimo jiné nabírá i na své malebné chalupě.

Zdroj: Youtube

Pohled do života Lucie Bílé

Lucie Bílá se narodila jako Hana Zaňáková v Kladně, vyrůstala ve středočeských Otvovicích ve slovensko-české rodině. Její cesta ke slávě začala, když ji v 80. letech objevil producent Petr Hannig, který jí dal umělecké jméno Lucie Bílá a vytvořil pro ni písně jako "Neposlušné tenisky" a "Horší než kluk".

Během své kariéry byla Lucie Bílá nejen uznávanou zpěvačkou, ale také členkou skupin jako Rock-Automat, Arakain nebo Vitacit. Její život byl poznamenán osobními radostmi i tragédiemi včetně vztahu s Tomášem Holým, který tragicky zemřel po autonehodě. V roce 1995 přivítala na svět syna Filipa, v roce 1997 následovala hudební spolupráce s Karlem Gottem a několik manželství a rozvodů.

Hudební ráj v Českém ráji

Uprostřed lesku a slávy své hudební kariéry našla Lucie Bílá útěchu ve své venkovské chalupě. Kouzelné útočiště, které se nachází v obci Líšný nedaleko Malé Skály, si zachovává tradiční půvab a pohodlí. Chalupu o rozloze 140 metrů čtverečních obklopuje více než sedm tisíc metrů čtverečních pozemků, které jí poskytují dostatek prostoru k odpočinku i soukromí.

Dominantou jejího venkovského sídla je otevřený prostor, který nabízí. Obývací pokoj plynule navazuje na kuchyň a jídelnu, přičemž srdce místnosti vyhřívají centrální kamna. Původní dřevěné podlahy, rustikální dřevěný strop a okouzlující doplňky vytvářejí nadčasový, klasický vzhled. Malované skříňky, police zdobené malovanými talíři a šálky a útulné lehátko za kamny s kostkovaným přehozem a závěsy přenesou návštěvníky do pohádkového světa.

Stejně podmanivý je i exteriér chalupy s kamenným obložením a zahradou, kde se to hemží ovcemi a koňmi. Elegantní holubník dotváří rustikální kouzlo objektu.

Nezapomenutelné útočiště

Pro Lucii Bílou není její chalupa jen fyzickým prostorem, je to místo, kde se spojuje s přírodou, vytváří krásné vzpomínky a pěstuje své vášně. Sama popisuje: "Mou vášní je fotografování, nefotím jen přírodu, ale hlavně oblohu. Večer si zapálím oheň v kamnech a dělám si andělíčky a růžence a pak na kamnech spím. Nevím, jestli je to vůní dřeva, nebo samotnými kamny, ale je to jediné místo, kde se mi zdají krásné sny." Její láska k přírodě se také projevuje v každodenních aktivitách – běhání po stráních, sbírání bylinek a houbaření v okolních lesích.

Srdce ze zlata

Kromě hudební a herecké kariéry má Lucie Bílá zlaté srdce. Výtěžek z výroby růženců a andělíčku, které na chalupě vytváří, věnuje na nákup kompenzačních pomůcek pro osoby s těžkým zdravotním postižením a na podporu těch, kteří čelí extrémním životním výzvám.

Ve shonu zábavního průmyslu je chalupa Lucie Bílé v Českém ráji klidnou připomínkou toho, jak je důležité najít klidné zázemí a vytvořit si uprostřed životního chaosu chvíle pro odpočinek. Je to místo, kam může superstar uniknout, načerpat síly a znovu objevit lásku k přírodě, hudbě a prostým radostem života.

Zdroje: cs.wikipedia.org, tn.nova.cz, blesk.cz