Ukázkovým příkladem takového zdroje je jodobromová voda – solanka, která je díky svým regeneračním schopnostem vyhledávaným zdrojem při specializovaných lázeňských procedurách.

Dar z minulosti

Solanka je elixír bohatý na minerály pocházející z hlubin prehistorického moře a pyšní se vysokou koncentrací jódu a bromu. Voda získávaná z hloubek několika set metrů zlepšuje krevní oběh, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a výrazně zlepšuje okysličování a výživu životně důležitých částí těla včetně srdce, mozku a svalů.

Sanatoria Klimkovice

Zdroj: Youtube

Jen kousek od Ostravy stojí Sanatoria Klimkovice, a to od svého vzniku 18. července 1994. Lázeňské středisko je unikátní nejen díky používání jodobromové vody, ale také díky kvalitě ovzduší okolní přírody, díky čemuž se mu často přezdívá "klimatické" lázně. Věnuje se široké škále zdravotních problémů od onemocnění pohybového aparátu a neurologických poruch až po nemoci oběhového systému a látkové výměny.

Kromě léčebné nabídky poskytují lázně i volnočasové a sportovní aktivity. Hosté si mohou užívat minigolf, tenis či cyklistiku, a zároveň se kochat přírodními krásami zdejší oblasti. Sanatorium se může pochlubit také bohatým kulturním programem a vybranými wellness procedurami pro kompletní regenerační zážitek.

Lázně Hodonín

V srdci jižní Moravy leží Lázně Hodonín, moderní komplex s více než pětačtyřicetiletou tradicí léčebné a rehabilitační péče. Solanka zde hraje klíčovou roli při léčbě kardiovaskulárních onemocnění a onemocnění pohybového aparátu. Lázně vynikají nejen svými léčebnými službami, ale také prostředím v krásně upraveném parku, které umocňuje proces relaxace a zotavení.

Hosté se mohou těšit na množství aktivit – jsou zde tenisové kurty, bazény, muzea i umělecké galerie. Pravidelně pořádané akce, jako jsou taneční večery a hudební vystoupení, zajišťují hostům vedle léčby a relaxace i kulturně obohacující zážitky.

Lázně Darkov

V Karviné jsou Lázně Darkov proslulé výjimečnou léčbou pohybového aparátu a neurologických onemocnění. Patří k předním lázeňským destinacím v České republice. Tajemství úspěchu spočívá v "darkovském zlatě" – přírodní jodobromové solance, která je ústředním prvkem léčebných terapií.

Lázeňský komplex je harmonickou kombinací historické elegance a moderního lékařského vybavení a skládá se z Historických lázní Darkov a Rehabilitačního sanatoria. Kromě lékařských ocenění zvou Lázně Darkov své hosty k wellness a relaxačním terapiím v Regeneračním centru a Světě vitality, kde jsou k dispozici nejrůznější koupele a dokonce i polárium.

Pro ty, kteří touží po poznávání, je okolí Lázní Darkov plné zajímavostí, od historického centra Karviné se zámkem Fryštát až po malebnou krásu Beskyd, kam se dostanete lanovkou.

Lázně Lednice

Lázně Lednice, které vznikly v roce 2007 v blízkosti úchvatného Lednicko-valtického areálu, představují spojení moderní lázeňské léčby s historickým půvabem. Přestože Lednice patří k mladším lázním v České republice, díky kvalitním jodobromovým vodním procedurám si rychle zajistila místo mezi elitou.

Jen kousek od lázní mohou hosté objevovat lednický zámek a jeho zahrady, kde projížďky lodí k Minaretu nebo Janohradu nabízejí pohled na bohaté kulturní dědictví regionu. Lázně jsou také centrem pro milovníky outdoorových aktivit, neboť zde najdete rozsáhlé turistické a cyklistické stezky, půjčovnu koloběžek a řadu sportovních zařízení včetně tenisových a squashových kurtů, které zajistí omlazení těla i mysli.

Výzva ke zdraví

Léčivá síla jodobromové minerální vody nabízí směs zdraví, relaxace a omlazení a poskytuje komplexní lázeňský zážitek, který přesahuje tradiční relaxační techniky. Ať už hledáte léčbu konkrétních zdravotních problémů, nebo jen relaxaci v klidném prostředí, lázně využívající tuto starobylou vodu slibují jedinečný a blahodárný zážitek.