Zde jsou některá z nejkouzelnějších lázeňských měst, která musíte navštívit – nabízejí minerální vody i luxusní ubytování.

Karlovy Vary: Korunovační klenot lázeňských měst

Zdroj: Youtube

Karlovy Vary ležící v srdci západních Čech jsou ztělesněním lázeňské dokonalosti. Město je známé svými 13 minerálními prameny s teplotou od 30 °C do 72 °C a nabízí komplexní lázeňský zážitek. Nejznámější pramen Vřídlo se nachází v centru města uprostřed ikonické kolonády. Návštěvníci si mohou dopřát luxusní pobyty v hotelu Thermal nebo Grandhotelu Pupp. Významné zařízení Alžbětiny lázně nabízí širokou škálu wellness a relaxačních procedur a je doplněno veřejným bazénem.

Pokud však chcete strávit návštěvu v klidnějším prostředí, vyhněte se ruchu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se koná vždy v červenci.

Františkovy Lázně: Dědictví léčení

Františkovy Lázně, malebné městečko v okrese Cheb, jsou od roku 2021 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Město známé svými léčivými vodami již od 15. století nabízí léčbu srdečních a cévních onemocnění, poruch pohybového aparátu, gynekologických potíží a zažívacích problémů.

Místní hotely využívají k účinným terapiím vodu, bahno, rašelinu a čerstvý vzduch. Zdejší slatinné lázně, které založil chebský rodák Bernhard Adler, jsou proslulé zejména svými léčivými účinky.

Mariánské Lázně: Kouzlo studených pramenů

Na rozdíl od karlovarských horkých pramenů jsou Mariánské Lázně vyhlášené svými studenými minerálními prameny. Město zdobí krásné zahrady a historická architektura, zejména v okolí zahrad Václava Skalníka a Goethova náměstí.

Zajímavostí je Kolonáda Maxima Gorkého, před níž stojí okouzlující Zpívající fontána navržená Pavlem Mikšíkem. Rodiny potěší park miniatur Boheminium, kde jsou k vidění zmenšené verze českých památek.

Poděbrady: Srdce léčení

Poděbrady ve Středočeském kraji jsou proslulé pro léčbu kardiologických potíží. Od roku 1908 je toto lázeňské město útočištěm pro pacienty, kteří se zotavují po operacích srdce, infarktech a angíně pectoris.

O kvalitní péči se stará Vědecká rada lázní Poděbrady složená z odborníků v oblasti kardiologie a dalších lékařských oborů. Návštěvníci si mohou vychutnat také okouzlující atmosféru města plného kaváren, bister a fontán s pitnou vodou, která vydává charakteristickou minerální vodu Poděbradka o teplotě 13,5 °C.

Luhačovice: Folklór a moderna

Nedaleko slovenských hranic ve Zlínském kraji leží Luhačovice, kde se nachází známý pramen Vincentka. Sjíždějí se sem hlavně pacienti s dýchacími potížemi, zažívacími potížemi a obezitou. Nádherné turistické stezky a lidová architektura města poskytují malebnou kulisu pro wellness.

Jako součást vinařské oblasti nabízejí Luhačovice také vynikající kulinářské zážitky. Modernistická kolonáda je ideálním místem pro romantickou dovolenou.

Vychutnejte si české lázně

Lázeňská města v České republice jsou příkladem bohaté tradice wellness a léčitelství v této zemi. Každé město se svou jedinečnou nabídkou poskytuje klidný únik z každodenního shonu. Ať už hledáte termální prameny, léčivé bahenní koupele, nebo prostě jen relaxační pobyt, česká lázeňská města slibují omlazující zážitky šité na míru vašim potřebám.

Zdroje: blesk.cz, kudyznudy.cz, kondice.cz