Městeček, vesnic a samot s legračními názvy je v České republice celá řada. Je ale velká škoda, že mnoho z nich je už takřka vybydlených, mnohé obce zanikly nebo změnily název. Z původního Sračkova u Havličkova Brodu je dnes obec Malá Lípa, dřívější Mrdákov na Domažličku se zase přejmenoval na Mrákov. Některé vesnice s vtipnými názvy ale stále existují, a právě těm bude patřit dnešní článek a kvíz.

Zdroj: Youtube

Pičín, Kozomín, Řitka…

Kdo nezná písničku Yo Yo Bandu Rybitví, těžko by znal názvy obcí, které tato skladba asi nejvíce proslavila. Takový Pičín má však dlouhou historii, která sahá až do 13. století. V obci žije přibližně šest set obyvatel a najdete ji ve Středočeském kraji v okrese Příbram.

Název vesnice Řitka, která se nachází v jižních Čechách, je možná až příliš explicitní. Leží na malebném místě a kromě názvu ji proslavila třeba i zpěvačka Helena Vondráčková, která zde vlastní dům. Název vesnice je tak možná jen slabým odvarem toho, co vás tam může skutečně čekat.

Kde se potkává humor s historií

Držkov

Zmínka o Držkovu se objevila už v roce 1352, což dokazuje jeho dlouhou historii. Vesnice se nachází v severních Čechách na hlavním tahu z Prahy do Harrachova. Držkov je skvělým místem pro zastavení a zaslouží si návštěvu díky svému historickému šarmu a přírodě kolem.

Onen Svět

Jistě, na onen svět musíme jednoho dne všichni. Ale existují tací, kteří zde mají nebo měli svůj domov. Vesnička Onen Svět se nachází v katastrálním území Zahořany, a ačkoliv zde žijí poslední dvě rodiny a stojí pár polorozpadlých stavení, je častým cílem turistů. Důvod? Poměrně nová Langova rozhledna, která stojí právě zde.

Smraďavka

Jihozápadně od Buchlovic na Moravě se nachází vesnice Smraďavka. Toto místo nabízí klid a pohodu u vodní nádrže s travnatou pláží, kterou milují turisté i rybáři. Rozhodně stojí za to sem někdy zavítat.

Kozolupy

Vesnice se nachází v okrese Plzeň-sever a trvale zde žije asi tisícovka starousedlíků. První zmínky o vesnici se datují až k roku 1186. Mezi nejznámější (a také jediné) památky patří Kostel svatého Štěpána a přilehlá kaple. Navštivte Kozolupy a objevte historii a kulturu zdejšího místa.

Jak můžete vidět, Česká republika skrývá vesnice s názvy, které vám rozhodně zůstanou v paměti. I když se mohou zdát vtipné nebo bizarní, každá z těchto vesnic má svůj jedinečný šarm a historii. Tak si klidně udělejte výlet a objevte originální kousky českého venkova. Nejprve si však zkuste náš kvíz níže.

Přihlášení

My si vás zapamatujeme a můžete číst Poznatsvět.cz bez omezení.
Ještě nemáte účet? Registrujte se
Odemknout kvíz
warning_fill
Kvíz mohou vyplnit jen přihlášení uživatelé.

Kvíz: Vesnice s nejvtipnějšími názvy – víte, kde leží Mrtník nebo Smraďavka? Tipněte si

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: jenprocestovatele.cz, refresher.cz, cestovinky.cz