Vánoční filmová atmosféra

Zdroj: Youtube

Tipy na snímky s vánočními náměty a tou správnou dávkou romantiky jistě přijdou vhod nejen filmovým fanouškům. Pravé české Vánoce jsou plné pohádek a filmů. Zabaví děti při čekání na Ježíška, doplňují pohodu a laskavost slavnostního večera, čile se o nich debatuje při rodinných vánočních sešlostech. Scénky i hlášky z těch nejlepších umíme už nazpaměť a velmi rádi si je ve společnosti opakujeme. Které ale jsou ty nejlepší a nejoblíbenější, bez nichž si už ani Vánoce nedokážeme představit? Přinášíme pár tipů, které zaručeně nezklamou.

Americké vánoční filmy

1.     Santa Claus – klasický film nás zavede do světa Santa Clause a jeho dobrodružství, jak se stává náhradním otcem pro malého chlapce. Tim Allen v hlavní roli přináší nejen humor, ale také typické vánoční kouzlo.

2.     Santa Claus 2 a 3 – pokračování prvního filmu nás opět v obou dílech zavede do světa Santa Clause, tentokrát s ještě větším důrazem na romantiku a rodinné hodnoty.

3.     Rolničky, kam se podíváš – snímek nás zavede do světa vesnických Vánoc, kde se setkáme s tradičními vánočními hodnotami a laskavostí s Arnoldem Schwarzenegrem v hlavní roli.

4.     Zázrak v New Yorku – kdo by neznal příběh malé dívky, která věří, že Santa Claus je skutečný, a snaží se ho zachránit v New Yorku? Film nám připomíná, že Vánoce jsou časem víry a zázraků. Původní filmová adaptace z roku 1947 byla později přefilmována v roce 1994.

5.     Sám doma – a co když se malý Kevin McCallister ocitne sám doma během Vánoc? Rodinná komedie nás zaujme smíchem a dojemnými momenty, které se odehrávají během jeho dobrodružství. Film nemůže chybět o žádných Vánocích ani v českých rodinách.

6.     Grinch – pohádkový zloděj, který se snaží ukrást Vánoce obyvatelům vesnice Whoville, je ikonickým vánočním filmovým záporákem, kterého v roce 2000 bravurně ztvárnil Jim Carry.

7.     Jack Frost – romantický film nás zasvětí do příběhu hudebníka, který se po smrti vrací na svět jako sněhulák, aby napravil chyby svého minulého života a přožil poslední chvíle se svým synem.

8.     Polární expres – animovaný film o chlapci, který na Vánoce cestuje vlakem na severní pól a setkává se se Santou Clausem, nás vtáhne do magického světa Vánoc.

9.     Vánoční koleda – moderní zpracování příběhu Ebenezer Scrooge nám připomíná význam dávání a laskavosti během Vánoc.

České filmy a pohádky

1.     Krakonoš a lyžníci – příběh nás zavede do krásného zimního prostředí, kde se setkáme s Krakonošem a připomeneme si kouzlo klasických českých Vánoc v horské vesnici v době, kdy do Krkonoš dorazily první lyže.

2.     Tři oříšky pro Popelku – klasická česká pohádka, bez které se žádné české Vánoce neobejdou.

3.     S tebou mě baví svět – moderní romantická komedie, která zábavnou formou ukazuje, jak dopadne pobyt na horách, na který vyrazí parta kamarádů se svými dětmi. Ovšem bez manželek... Právem se tento snímek stal českou komedií století.

4.     Pelíšky – i když to není přímo vánoční film, děj se odehrává během Vánoc a přináší nostalgické ohlédnutí za dobou dávno minulou.

5.     Hrátky s čertem – dnes již kultovní pohádka z roku 1956 vypráví o tom, že není radno si zahrávat s peklem. Pohádkové kulisy i kostýmy navrhl Josef Lada.

6.     Princezna se zlatou hvězdou na čele – veršovaná pohádka o princezně Ladě, která se ukrývá před králem Kazisvětem v jiném království.

7.     Přijde letos Ježíšek – film nás zavede do světa dětí, které věří na Ježíška a snaží se ho potkat. Je to krásný příběh o víře a důvěře.

Vánoční filmy jsou skvělým způsobem, jak se ponořit do vánoční atmosféry a sdílet magický čas s rodinou a přáteli. Ať už máte rádi tradiční pohádky, nebo moderní komedie, v těchto filmech si každý najde to své. Takže si připravte něco dobrého k jídlu, pohodlně se usaďte a pusťte si vánoční snímek, který vás správně naladí.

K Vánocům neodmyslitelně patří filmy. Znáte ty české i zahraniční?

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: seznamzpravy.cz, novinky.cz, kudyznudy.cz