Když dnes vznikne seriál, možná se na něj podíváte, možná vás zaujme, třeba ho i celý zhltnete jedním dechem, ale vzpomenete si na něj za pár let? Spíš ne. Takové ale nebyly seriály 90. let. Spousta z nás si je pamatuje dodnes. Sitcomy, akční sériály, telenovely – bylo jich hodně a nedokázali jsme se od nich odtrhnout. Televizní klenoty devadesátých let jsou nenahraditelné.  Pojďme se společně podívat na ty, které s námi i po letech zůstávají.

Nezapomenutelná partička

Zdroj: Youtube

V devadesátých letech se televizní obrazovky staly svědky dvou seriálových fenoménů, které zanechaly nezhasínající stopy v paměti diváků. Jedním z nich byl kultovní Beverly Hills 90210, který odstartoval svou dráhu v roce 1990 a pokračoval až do roku 2000. Se svými 296 epizodami rozdělenými do 10 sezón nabídl pohled do životů mladých středoškoláků, kteří čelili nejen každodenním výzvám dospívání, ale i životním peripetiím včetně lásky, rodiny a kariéry. Kdo by zapomněl na ikony, jako byli Brandon, Kelly, Brenda nebo Dylan?

Příběh mladých srdcí: Melrose Place

Z Beverly Hills 90210 vzešel spin-off s názvem Melrose Place. Pro ty, kteří neznají termín "spin-off", jedná se o nový seriál, který vychází z již existujícího, částečně se na něj odkazuje a sdílí s ním určité prvky včetně postav. Melrose Place, určený pro trochu starší publikum, se stal dalším hitem. Pamětníci si jistě vybaví jména jako Kimberly, Allison, Billy či Amanda. Během sedmi sezón, v období 1992 až 1999, si tento seriál získal své místo v srdcích diváků, vytvářejíc tak další významnou kapitolu v historii televizního dramatu.

Legenda na dvou kolech

Na motocyklu Harley Davidson přijíždí hrdina, který se stal legendou devadesátých let. Jeho jméno? Reno Raines, přezdívaný Odpadlík. Tato ikona akčního dramatu nemá jen dlouhé vlasy a namakanou motorku, ale i osud plný tragédie. Byl obviněn neprávem ze zločinu, který nespáchal, a padl do léčky, během které zemřela jeho milovaná žena. Od té chvíle Raines putuje krajinou jako psanec, stává se lovcem lidí, který pátrá po spravedlnosti. Lorenzo Lamas vtiskl postavě Odpadlíka tvář a charakter, který se navždy zapsal do paměti diváků. Jeho příběh je plný napětí, emocí a odhodlání.

Divoký anděl

Uruguayská herečka Natalia Oreiro si možná v jednadvaceti letech ani nepomyslela, že se jednou stane ikonou středoevropských domácností. Přesto se tak stalo. Telenovela Divoký anděl, vyprávějící příběh sirotka z kláštera, který najde domov jako služebná v bohaté rodině, chyti za srdce miliony diváků. Od té chvíle se stala hvězdou telenovel, objevila se ve více než šesti stovkách epizod těchto nekonečných dramat. Její popularita v České republice dosáhla takových výšin, že se sama zúčastnila předávání cen Český slavík Mattoni, kde zpívala své největší hity.

Argentinská telenovela, která ji proslavila, dosáhla obliby i zde, s 270 epizodami vysílanými v letech 1998 a 1999. Divoký anděl měl to štěstí, že padl do doby, kdy byli diváci uchváceni jihoamerickými telenovelami, které v té době zaplavovaly naše obrazovky. I když tento trend postupně vyprchal, seriál zůstává klasikou devadesátých let.

Pojďte si s námi zavzpomínat na kultovní seriály – který byl váš nejoblíbenější?

Kvíz: Vzpomínáte si na seriály 90. let?

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: blesk.cz, marianne.cz, medium.seznam.cz