Prázdniny přinášejí dětem skutečnou úlevu, mnohé rodiny vyrážejí na hory za sněhem. Pokud ale nepatříte mezi lyžaře a přesto máte také pár dní volno, zkuste navštívit místa, která jsou celoročně otevřená a dětem přinesou spoustu zábavy.

Využijte interaktivní mapy

Mobilní aplikace s interaktivními mapami jsou skvělým nástrojem pro plánování výletů nebo vyhledávání tipů v blízkém okolí. Stačí si vybrat lokalitu a užít si pohodlné vyhledávání tras a atrakcí přímo na svém telefonu v daném místě.

Zábavní centra

Pokud se během jarních prázdnin setmí nebo nepřeje počasí, není třeba si zoufat. Existuje spousta zábavných center, která nabízejí široké spektrum her a aktivit pro děti všech věkových kategorií. Od interaktivních muzeí po vnitřní zábavní parky s prolézačkami, možností je mnoho.

Vzhůru do přírody

Zdroj: Youtube

Nechcete-li se svými ratolestmi jen navštěvovat muzea, aquaparky nebo jiné vnitřní prostory, vyrazte do přírody. Pro milovníky dobrodružství je například Stezka Valaška v Beskydech neodolatelnou volbou. Nachází se v horském sedle Pustevny a je otevřena po celý rok. Zahrnuje nejdelší skleněný skywalk v Evropě a jediný lanový chodník u nás. S výškou v nejvyšším bodě od země 15,2 metru a délkou 660 metrů nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu.

Hrady a zámky

Prozkoumejte bohatou historii naší země navštívením hradů a zámků, které jsou otevřené po celý rok. Mnohé z nich nabízejí speciální prohlídky či zkrácené trasy v zimních měsících. Mezi nejznámějšími a nejnavštěvovanějšími patří největší hradní areál na světě, Pražský hrad. Nahlédnout lze do prostor katedrály sv. Víta, Zlaté uličky i věže Daliborka. Prohlédnout si můžete například stálou expozici Příběh pražského hradu, Obrazárnu Pražského hradu nebo Jízdárnu Pražského hradu.

Zoologické zahrady

I přes zkrácenou otevírací dobu jsou zoologické zahrady skvělou volbou pro rodinný výlet do přírody v každém roční období. Procházka mezi exotickými zvířaty a pozorování jejich chování až do setmění je nezapomenutelný zážitek, který ocení jak děti, tak dospělí.

Jarní prázdniny jsou ideální čas k tomu, aby se celá rodina vydala na dobrodružství a objevila nová místa plná zábavy a vzrušení. Ať už se rozhodnete pro horské výšlapy, prohlídky historických památek nebo zábavu v dětských centrech, nezapomeňte si užít každý moment strávený společně.

Nechte se inspirovat našimi nápady na zábavné a poučné výlety pro celou rodinu i v našem kvízu. Možná objevíte zrovna takové tipy, které byste sami nehledali.

Kvíz: Jarní prázdniny jsou tu. Znáte místa, která stojí za návštěvu s celou rodinou?

Díky za to, že sis vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že ses něco nového dozvěděl a bavilo tě to. Nezapomeň se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: kudyznudy.cz, fajnvylety.cz, denik.cz