Svět krádeží není jen o vzácných klenotech nebo drahých špercích, ale i o podivnostech, které bychom nečekali. Odvážní lupiči neváhají vniknout do muzeí nebo hotelů a odcizit věci, které by nás ani ve snu nenapadlo vzít. Připravte se na cestu do surreálního světa krádeží, kde je každý kousek předmětem touhy a každý lup má svůj příběh.

Zdroj: Youtube

Neuvěřitelné kousky lapků

Svět krádeží přináší nejen příběhy neuvěřitelné drzosti zlodějů, ale také mnoho podivností, které byste si možná ani ve snu neuměli představit. Lapkové si troufli odcizit třeba tři a půl metru dlouhý model letounu Concorde, ale i další šílenosti. Mezi nejpodivnější kousky patří brnění nebo vybavení koupelny, kdy jeden hotelový host rozebral sprchovou hlavici, hydromasážní jednotku, kohoutky, záchodové prkénko i umyvadlo.

Jistý host britského Hotelu du Vin v Birminghamu si chtěl odnést vycpanou kančí hlavu, ale zaměstnanci mu tento husarský kousek překazili. Naštěstí pro něj mu přátelé nakonec tuto podivnou trofej zakoupili jako svatební dar.

Zlodějská odvaha

Ačkoliv to může znít jako scénář z filmu, jeden host hotelu Four Seasons v Beverly Hills si odnesl mramorový krb. Středověký meč, a dokonce i pes hoteliéra se také stali terčem zlodějských choutek. Server Crime Wire se dokonce věnoval sestavení přehledu věcí, které by většinu lidí vůbec nenapadlo krást, jako například matrace a kávovary.

Co se krade v českých vlacích

Ani České dráhy nejsou v bezpečí, protože z vlaků mizejí záclonky a kladívka. Překvapivě časté jsou i krádeže z okrasných záhonů v ostravské Porubě, kde zlodějům není cizí odnášet nejen květiny, ale i mulčovací kůru a kamínky.

Krádeže Kinder vajíček

Možná vás to překvapí, ale největší zájem zlodějů si v naší republice získala u chmatáků v obchodech Kinder vajíčka. Nekradou se jen po jednom kusu, ale zloději z krabiček na vajíčka vyndají klasická vejce a nahradí je čokoládovými. Z výsledků bezpečnostních agentur je patrné, že zloděje je velmi těžké dopadnout. Kradou ženy i muži v různém věku. Podle kamerových záznamů byli odhaleni také důchodci nebo dokonce děti.

Organizované akce s vysokými škodami

"Některé velké obchodní jednotky zažívají zlodějské nájezdy v takovém rozsahu, že škody za jednu hodinu dosáhnou i výše 80 až 100 tisíc korun. Jedná se o vysoce organizované skupiny, které kradou na zakázku a bývají velmi dobře vybavené proti bezpečnostním opatřením obchodů. Zaměřují se hlavně na sortiment v oblasti módního zboží," prozradil ředitel útvaru ostrahy jedné z největších bezpečnostních společností, která u nás střeží velká obchodní centra.

Pojďte si s zkusit v našem kvízu tipnout, co vše se krade, možná budete překvapeni!

Kvíz: Nejbizarnější krádeže – věřili byste, co vše se dá ukrást?

Díky za to, že jste si vyzkoušel náš kvíz. Doufáme, že jste se něco nového dozvěděl a bavilo vás to. Nezapomeňte se podělit o svůj výsledek s přáteli!

Zdroje: lidovky.cz, e15.cz, kupi.cz, novinky.cz