Loni odletěla Ornella s manželem a dětmi do Egypta a přiznala, že cestování nebylo úplně snadné. Letos proto zvolila Tatry, a to nejen proto, že se jí tam líbí, ale i proto, že aktivní dovolená skvěle zapadá do jejích plánů, protože se snaží bojovat s nadváhou svého syna Quentina.

Procházky po kopcích v Tatrách

I doma Ornella každý den vyráží s Quentinem na čtyřkilometrovou procházku, v Tatrách si ale dá rodina zabrat ještě více.

Tatry jsou nejmenší velehory na světě, celkem 26 tamních vrcholů je vyšších než 2 500 metrů nad mořem. Není ale nutné hned najmout průvodce a škrábat se na Gerlachovský štít, Tatry nabízejí i pohodovější výšlapy.

Velehory zdolají i děti

Doby, kdy do Tater jezdili jen horolezci a pár nadšenců, jsou dávno pryč. I když jde o velehory, jsou zde trasy přímo určené rodinám s dětmi. Atrakcí je tu více než dost.

Například v osadě Nová Polianka, mezi turistickými středisky Starý Smokovec a Štrbské Pleso, je úžasná galerie šlapacích autíček. V Tatranské Kotlině pod Belianskou jeskyní je zase k dispozici lanová dráha Spider Park a TrickLandia vás pro změnu zavede do světa trick-artu a optických iluzí. 

Co se týká turistiky, i předškoláci zvládnou výlet na chatu pri Zelenom plese, které patří k nejkrásnějším v Tatrách. Chata se nachází v dolině Zeleného plesa a je obklopena nádhernými panoramatickými výhledy s Lomnickým štítem.

Nenáročná je i túra k Popradskému plesu a atraktivním cílem rodin s dětmi je také Hrebienok, kde vás přivítá medvěd Kubo a spolu s ním i 10 dřevěných medvídků, které jsou součástí relaxační zóny.

Dámská jízda na Capri

Aby si Ornella od mateřských povinností odpočinula, hodlá s kamarádkou vyrazit ještě na Capri. Nádherný ostrov v Neapolském zálivu milovali už římští císaři a i dnes na něj mnohé celebrity nedají dopustit. Z veřejné pláže Marina Grande lze vyrazit na některý z okolních ostrovů, ale také odtud můžete zamířit na obhlídku světoznámé Modré jeskyně, která je asi největší atrakcí ostrova.

Ať už Ornella s kamarádkou podnikne výlet kamkoliv, na Capri je čeká průzračně čisté moře, nádherné bílé skály a úchvatná příroda. A coby milovnice salátů Ornella určitě ocení i tamní salát Caprese, který prý nikde jinde na světě nedělají tak dobře, jako právě zde.

Zdroje: kafe.cz, idnes.cz, stoplusjednicka.cz