Zde jsou některá z nejpodivuhodnějších tajemství nejvyššího vůdce – od neověřeného data narození až po jeho neobvyklé zvyky.

Zdroj: Youtube

Nepochopitelné datum narození

Kim Čong-unův skutečný věk je dobře střeženým tajemstvím. Zatímco mnozí se domnívají, že se narodil v roce 1983 nebo 1984, americké ministerstvo financí uvádí jako datum jeho narození 8. leden 1984. Nejasnost kolem jeho věku přispívá k záhadnosti, která severokorejského vůdce obklopuje.

Švýcarské školství inkognito

V mládí navštěvoval Kim Čong-un prestižní švýcarskou školu pod pseudonymem Pak Un. Zatímco jeho otec Kim Čong-il bohatě financoval jeho vzdělání, on sám projevoval jen malý akademický zájem a dával přednost hudbě a basketbalu. O jeho nedostatečném studijním nadání svědčí i přechod na švýcarskou státní školu, kde byl kvůli špatnému prospěchu zařazen do nižšího ročníku.

Švýcarský sýr a buclatost

Kimův pobyt ve Švýcarsku vedl také k nečekané lásce ke švýcarským sýrům, zejména k ementálu. Jeho konzumace velkého množství sýra je spojována s jeho zavalitou postavou a těžkopádnou chůzí. Každoročně si nechá dovézt velké množství švýcarského sýra, aby uspokojil své chutě.

Vojenský velitel bez výcviku

Po náhlém skonu svého otce Kim Čong-ila v roce 2011 převzal Kim Čong-un velení severokorejské armády, přestože měl minimální vojenské zkušenosti. Tato změna ve vedení vyvolává po celém světě obavy vzhledem k tomu, že ovládá jednu z nejmocnějších armád na planetě.

Ostříhaný diktátor

Kim Čong-un nejenže nařizuje účesy pro sebe, ale také nařizuje specifické účesy pro celou severokorejskou populaci. Občané si musejí vybrat ze seznamu 28 schválených účesů, přičemž Kimův charakteristický účes je známý jako "ambiciózní". Proslýchá se, že se Kim obává holičů a raději se stříhá sám.

Tajemství o nekoupání

Kim Čong-un se podle zvláštního a poněkud nepochopitelného přesvědčení mnoha Severokorejců nemusí koupat ani dodržovat hygienické návyky. Podivnou představu zdědil po svém zesnulém otci Kim Čong-ilovi, který ji zahrnul do svého oficiálního životopisu.

Usměvavý diktátor

Navzdory přísné image spojené s jeho vůdcovstvím se Kim Čong-un na fotografiích často objevuje se zářivým úsměvem. Neobvyklý zvyk je považován za strategický tah, jehož cílem je vytvořit u svého lidu obraz štěstí a radosti.

"Nejvíc sexy žijící muž"

Satirická publikace The Onion kdysi prohlásila Kim Čong-una za "nejvíc sexy žijícího muže". "Se svým zničujícím, pohledným, kulatým obličejem, chlapeckým šarmem a silnou, robustní postavou, je Pchjongjangem vychovaný lamač ženských srdcí splněným snem každé ženy." Čímž si dělala legraci z image, která se kolem něj pěstuje jako kult. Satiře ovšem nerozuměla korejská média, která zprávu brala vážně a komentovala ji slovy, že si to jejich vůdce plně zaslouží.

Basketbalová vášeň

Kim Čong-unova láska k basketbalu se rozhořela během jeho školních let ve Švýcarsku. Je vášnivým fanouškem týmu Chicago Bulls, přičemž jeho oblíbeným hráčem je Michael Jordan. S bývalou hvězdou NBA Dennisem Rodmanem, který několikrát kontroverzně navštívil Severní Koreu, ho pojí blízké přátelství.

Rodinné popravy

Kim Čong-unův režim obklopuje jedno z nejtemnějších tajemství – údajné popravy rodinných příslušníků. Jeho strýc Jang Song-thaek byl údajně popraven v roce 2013, přičemž hrůzné zprávy naznačují, že se stal potravou pro smečku divokých psů. I jeho tetu, která proti popravě protestovala, potkal tragický konec, prý byla otrávena.

Život Kim Čong-una je opředen zvláštnostmi a záhadami, které nepřestávají fascinovat svět. Od netradiční školní docházky a závislosti na švýcarském sýru až po železnou vládu a tajemný osobní život zůstává Kim Čong-un záhadnou postavou na světové scéně a zanechává mnoho nezodpovězených otázek o muži, který se skrývá za fasádou krutého nejvyššího vůdce.

Zdroje: Indiatimes.com, deccanherald.com, politico.eu