Ohavné zločiny, kterých se Karla Homolka dopustila, sice již zmizely z titulních stránek novin, ale vzpomínka na její činy v Kanadě dodnes vyvolává hrůzu.
Zvrácený začátek
Karla Homolka se narodila v Ontariu a od útlého věku vedla na první pohled obyčejný život. V sedmnácti letech se vydala na zdánlivě nevinnou dráhu a pracovala jako asistentka na veterinární klinice. Nikdo netušil, že se tato navenek obyčejná dívka brzy stane klíčovou postavou v sérii hrůzných vražd, které otřesou celým světem.
Právě na veterinární klinice se potkala s Paulem Bernardem, mužem, se kterým sdílela jeho temné touhy. Ti dva se sblížili díky společné fascinaci sexuálními úchylkami a jejich rozhovory nabraly zlověstný směr, když probírali myšlenku někoho unést a sexuálně zneužít.
Šokující bylo, že Karla nic nenamítala proti Paulovu návrhu, že by si za oběť mohli vybrat její vlastní mladší sestru Tammy. Místo toho nadšeně spolupracovala a poskytla své sestře smrtící anestetikum smíchané s alkoholem, což vedlo k její tragické smrti.
Vláda teroru
Během následujících tří let se Karla Homolka a Paul Bernard pustili do brutálního vraždění, které si vyžádalo životy několika nevinných obětí, včetně středoškolaček Leslie Mahaffyové a Kristen Frenchové. Manželé své oběti vystavili nevýslovným hrůzám, a nakonec je uškrtili. Tím jejich hrůzné činy neskončily; těla rozčtvrtili, ostatky zabetonovali a odhodili do místního jezera.
Rozvrácené partnerství
Postupem času se jejich vztah stával stále výbušnějším a Paul Bernardo byl vůči své ženě čím dál agresivnější. V roce 1993 vyústila obzvlášť brutální hádka v hospitalizaci Karly s mnohačetnými zraněními, včetně hematomu na mozku a šroubováku zabodnutého ve stehenním svalu.
Zlom v případu
Tento incident vedl k Bernardově uvěznění v cele předběžného zadržení, kde došlo k zásadnímu zvratu. Vzorky DNA ho spojovaly s 16 předchozími znásilněními a stavěly ho do souvislosti s ostatky obětí. Mezitím Karla, která si uvědomovala závažnost situace, spolupracovala s vyšetřovateli, kteří se domnívali, že vše spáchala ze strachu, aby ji Paul „neumlčel“. Nakonec byla usvědčena ze spoluúčasti na vraždách, což jí vyneslo dvanáctiletý trest odnětí svobody. Přičemž tento trest nabyl právní moci ještě před objevením usvědčujících videonahrávek, které dokazovaly, že se mučení aktivně účastnila a vyloženě si ho užívala.
Výše jejího trestu vyvolala otázky ohledně používání dohody o přiznání viny, protože mnozí se domnívali, že měla být obviněna jako rovnocenný pachatel těchto ohavných zločinů.
Propuštění a kontroverze
V roce 2005 byla Karla Homolka propuštěna z vězení, což vyvolalo intenzivní pozornost médií a pobouření veřejnosti. Většina informací kolem jejího propuštění zůstala zahalena tajemstvím. Stala se silně polarizující postavou, kterou mnozí považovali za nejznámějšího kanadského zločince. Kritika se snesla na její zdánlivě mírný trest vzhledem k závažnosti jejích zločinů.
Navzdory své kriminální minulosti Homolková během pobytu ve vězení vynikala svou inteligencí. Naučila se plynně francouzsky a dálkově vystudovala psychologii na univerzitě. Po propuštění přijala novou identitu jako Leanne Tealová a provdala se za vlivného lékaře. V současné době žije s manželem a třemi dětmi pod jménem Leanne Bordelais.
Případ Karly Homolkové je chmurnou připomínkou schopnosti zla, která se může skrývat ve zdánlivě obyčejných lidech, a vyvolává důležité otázky o schopnosti justičního systému vypořádat se s takovými ohavnými zločiny.
Zdroje: lifee.cz, onlymen.cz, cs.wikipedia.org