Díky mnoha oceněním, hitům, které se umístily na předních příčkách hitparád, a repertoáru čítajícímu více než 2500 písní ho mnozí s oblibou nazývali Zlatý slavík, Sinatra Východu nebo Božský Kája.

Zdroj: Youtube

Publikum a své fanoušky miloval, přesto i on se čas od času potřeboval stáhnout do soukromí a užít si klid s rodinou uprostřed přírody. Takové útočiště našel v poklidné vesničce Doubice na Děčínsku, která leží ve Šluknovském výběžku na okraji Českého Švýcarska. Právě zde si nechal postavit luxusní roubenku, v níž hledal únik před rušným městským životem.

Chalupa v lese

Chalupa v Doubici, kterou Karel Gott pořídil v roce 2016, stojí na rozlehlém pozemku o rozloze více než 7000 metrů čtverečních. Je to místo, kde vládne příroda, která nabízí nedotčený vzduch, klid a pohodu šumavských lesů. Zpěváka uchvátila nedotčená krása místa.

Soukromí uprostřed nájezdů

Během stavby roubené chalupy přijala místní radnice opatření, aby zajistila soukromí Karlu Gottovi a jeho rodině. Na příjezdové cesty instalovala značky se zákazem vstupu, aby odradila nežádoucí návštěvníky, protože zpráva o chalupě Zlatého slavíka se rychle roznesla. Turisté, zejména z Německa, se občas sjížděli do oblasti v naději, že zahlédnou svůj idol. Čekalo je však zklamání, protože objekt zůstával skrytý před zraky lidí za neprůhledným plotem.

Klidné útočiště

Karel Gott byl známý svou vřelou a přívětivou povahou, což se týkalo i jeho vztahů se sousedy v Doubici. S místními obyvateli se rychle spřátelil a během svých návštěv se stal nedílnou součástí komunity. Chalupa mu umožňovala trávit čas s manželkou a dcerami, užívat si společnosti přátel a nacházet útěchu v uklidňující náruči přírody.

Krátkodobá radost

Bohužel, čas, který Karel Gott strávil ve své milované roubence, byl krátký. Zpěvák bojoval s akutní leukémií a často se léčil ambulantně ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Zdravotní problémy omezovaly jeho možnost plně si užívat klidu Doubice. Les, čistý vzduch a klidné prostředí se staly zdrojem útěchy, ale nemohly prodloužit nevyhnutelné. Karel Gott zemřel v Praze na Smíchově 1. října 2019.

Osud chalupy

Nyní stojí chalupa v Doubici prázdná a je němým svědkem vzpomínek, které se v jejích zdech vytvořily. Dokonce ani manželka Karla Gotta už sem nechodí, možná nedokáže unést vzpomínky, které se tu skrývají. Zatímco ruch uvnitř domu zůstává pro okolní svět neviditelný, je zřejmé, že se o roubenku v nepřítomnosti jejích majitelů někdo stará.

Karel Gott sice zemřel, ale jeho odkaz žije dál prostřednictvím jeho hudby a drahých vzpomínek, které vytvořil na chalupě v Doubici. Bylo to místo, kde uprostřed krásné přírody nacházel klid a štěstí.

Zdroje: zivotvcesku.cz, extra.cz, sever.rozhlas.cz