Jedinečná spolupráce mezi lyžařskými středisky poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat rozmanité terény a krajiny v rámci úchvatného Valašska.

Krásy Valašska

Zdroj: Youtube

Beskydy jsou proslulé svými přírodními krásami a nezklamou ani, pokud jde o lyžařské podmínky. Díky svým nedotčeným sjezdovkám a úchvatným výhledům se Valašsko stalo oblíbeným cílem místních i zahraničních lyžařů.

Od ostatních lyžařských destinací se Valašsko liší především blízkostí sedmi středisek, která jsou od sebe vzdálena do 20 minut jízdy. Díky tomu můžete kombinovat své lyžařské zážitky podle nálady nebo neustále se měnících povětrnostních podmínek. Navíc zakoupení skipasů je hračka a je k dispozici v pokladnách všech zúčastněných lyžařských areálů.

Zábava pro rodiny s dětmi

Součástí Skiregionu Valašska je lyžařský areál Razula, který se nachází v karlovickém údolí Léskové. Aktuálně je zde v provozu sjezdovka Horal, kterou vyhledávají hlavně rodiny s dětmi. Oceňují, že je tato 350 metrů dlouhá sjezdovka v blízkosti hotelu Horal mírná a disponuje nejen klasickou pomou, ale i pohodlným pojízdným kobercem. Pro začátečníky je k dispozici lyžařská škola Razulák a snowtubing pro další zimní zábavu. Návštěvníci také mohou využít služeb půjčovny lyží a snowboardů nebo skibufetu.

Po dni stráveném na sjezdovkách zve hotel Horal návštěvníky k odpočinku ve svém slaném bazénu a k různým vodním atrakcím.

Tam, kde se tradice potkává s moderností

Lyžařský areál Kohútka, který se nachází na hranicích mezi Slovenskem a Českou republikou, je prvním střediskem ve Zlínském kraji, které se může pochlubit čtyřsedačkovou lanovkou. S deseti sjezdovkami, včetně náročné černé sjezdovky, se Kohútka stará o lyžaře všech úrovní dovedností. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a dobře udržovány, což zajišťuje vynikající lyžařské zážitky.

Pro rodiny je Kohútka ideální destinací, která nabízí tradiční moravskou pohostinnost. A pokud máte chuť na výzvu, nenechte si ujít 850 metrů dlouhou černou sjezdovku. Díky pěti vlekům a bezplatnému pokrytí Wi-Fi se v tomto středisku snoubí tradice s moderností.

Ráj pro rodiny s dětmi

Synot Kyčerka je další středisko na Valašsku vhodné pro rodiny s dětmi, které nabízí osm tratí střední a lehké obtížnosti obsluhovaných devíti vleky. Na dvou hlavních sjezdovkách nabízí dokonce vzrušující večerní lyžování, ideální pro snowboardisty.

Středisko je také známé svými výlety na sněžných skútrech na hřeben a následnými dobrodružstvími na sněžnicích s nádhernými výhledy do údolí Karlovic. Nezapomeňte vyzkoušet jízdu na saních tažených koňmi, která je nezapomenutelným zážitkem.

Pohodlí a rodinná rekreace

Lyžařské středisko Soláň Vrchol nabízí pohodlí a odpočinek, takže je ideální pro rodiny s dětmi. Středisko ocení jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Nabízí šest sjezdovek různých obtížností, součástí ski areálu jsou dvě černé, dvě červené a tři modré sjezdovky.

V srdci Valašska objevíte zimní říši divů plnou lyžařských středisek, která jsou určena pro všechny věkové kategorie a úrovně dovedností. Se skipasem Skiregion Valašsko je můžete všechny prozkoumat a vytvořit si ve zdejším malebném regionu České republiky nezapomenutelné vzpomínky.

Zdroje: trojak.cz, kudyznudy.cz, rusava.cz