Hned po příjezdu pochopíte, proč je Ski centrum Říčky považováno za jednu z nejlepších lyžařských destinací nejen v Orlických horách, ale v celé České republice.

Zdroj: Youtube

Alpská oáza

Kouzlo Ski centra Říčky začíná jeho nadmořskou výškou a moderním vybavením. Jeho poloha zajišťuje delší lyžařskou sezónu s křupavým, prachovým sněhem, který pokrývá sjezdovky od prosince do Velikonoc. Díky nejmodernějšímu zasněžovacímu systému zde dokáží vyrábět sníh i v době, kdy jsou teploty méně přívětivé.

Středisko je vybaveno šestimístnou lanovou dráhou doplněnou bublinou, která návštěvníkům nabízí pohodlný a efektivní výstup na vzrušující sjezdové tratě. Ty jsou určeny pro všechny úrovně dovedností od začátečníků až po zkušené experty, a jsou tak ideálním místem pro rodiny s dětmi i pro milovníky vzrušení.

Sjezdovky i pro náročné

Pro milovníky adrenalinu nabízí Ski centrum Říčky náročnou černou sjezdovku "Slalomka", která je dlouhá přibližně 1000 metrů. Nepřetržité umělé zasněžování zajišťuje stálý a skvělý zážitek po celou zimní sezónu. Sjezdovka navíc získala homologaci FIS pro závody ve slalomu a obřím slalomu, takže je oblíbená mezi profesionálními lyžaři.

Pokud patříte mezi středně pokročilé lyžaře, kteří hledají vzrušení, " Sjezdovka" je červená trať, která se táhne přes 1200 metrů. Stejně jako slalomový svah je neustále uměle zasněžována a pyšní se homologací FIS pro obří slalom, což zaručuje nevšední lyžařské dobrodružství.

Pro začátečníky a rodiny, které hledají klidnější lyžování, je určena modrá sjezdovka "Loučky" s délkou přibližně 1500 metrů. Mírná sjezdovka je ideální pro ty, kteří dělají první krůčky na lyžích, nebo pro rodiče, kteří seznamují své děti s radostí z lyžování.

Pro ty, kteří se sjezdovek nemohou nabažit, nabízí "Můstek" večerní lyžování na červené trati dlouhé přibližně 350 metrů. Okouzlující zážitek je k dispozici v pátek a v sobotu od 17:00 do 20:00 a nabízí jedinečnou příležitost projíždět sněhem pod hvězdnou oblohou.

Za hranice lyžování

Ski centrum Říčky není jen o lyžování, ale také o vytvoření nezapomenutelného zimního zážitku. Středisko poskytuje lyžařskou školu doplněnou malým lanovým vlekem, který je ideální pro výuku dětí. Kromě toho nabízí půjčovnu a úschovnu lyžařského vybavení, takže vaše návštěva bude stejně pohodlná jako příjemná.

Pro milovníky běžeckého lyžování slouží Ski centrum Říčky jako brána do nedotčené okolní zimní krajiny. Nedaleká křižovatka Pěticestí se může pochlubit sítí přibližně 42 kilometrů upravovaných tratí, které protínají hlavní hřeben Orlických hor. Je to splněný sen pro ty, kteří dávají přednost poznávání zasněžené krajiny v klidnějším tempu.

Přístup a parkování

Pohodlí je ve Ski centru Říčky prioritou. Zaparkovat můžete zdarma na prostorném parkovišti, které pojme 300 aut a 15 autobusů, jen asi 150 metrů od střediska. Ať už přijedete se skupinou, nebo sami, najdete zde dostatek místa k bezproblémovému parkování.

Ski centrum Říčky v Orlických horách je skutečným zimním rájem, který láká milovníky sněhových sportů z blízkého i dalekého okolí. Díky výjimečným sjezdovkám, špičkovému vybavení a úchvatné poloze není divu, že si Ski centrum Říčky zajistilo místo jednoho z předních lyžařských středisek v České republice.

Zdroje: kudyznudy.cz, ceskehory.cz, skiricky.cz