Lyžařský areál Zadov je díky svým úchvatným přírodním krásám, vynikajícím lyžařským podmínkám a rozsáhlé síti běžeckých tratí hlavním cílem zimních nadšenců.

Zdroj: Youtube

Brána do Národního parku Šumava

Lyžařský areál Zadov, který se nachází nedaleko půvabných měst Vimperk a Sušice, je nejen zimní říší divů, ale také branou do okouzlujícího Národního parku Šumava. V nadmořské výšce od 890 do 1120 metrů nad mořem nabízí středisko nepřeberné množství lyžařských příležitostí, a to jak sjezdových, tak běžeckých.

Ideální pro rodiny a školní lyžařské kurzy

Jedním z hlavních lákadel Zadova je jeho rodinná atmosféra. Díky snadným a středně obtížným profilům na sjezdovkách je ideálním místem pro rodinnou dovolenou nebo školní lyžařské kurzy. Rodiče mohou být klidní, protože vědí, že jejich děti jsou v bezpečných rukou, a všichni si mohou užít vzrušení na sjezdovkách.

Zimní aktivity a nejmodernější vybavení

Lyžařské středisko Zadov vychází vstříc širokému spektru milovníků zimních sportů. Ať už se věnujete běžeckému lyžování, snowboardingu nebo snowtubingu, toto místo nabízí vše. Celkem je zde osm sjezdovek o délce 4,5 kilometru a většina z nich je čerstvě upravená, uměle zasněžovaná, a dokonce i osvětlená pro večerní lyžování.

Pro umocnění lyžařských zážitků se lyžařské středisko Zadov může pochlubit dvěma lanovkami, pěti vleky, pohyblivým kobercem pro začátečníky a snowparkem. Pokud s lyžováním nebo snowboardingem začínáte, jsou zde pro vás připraveny specializované školy a půjčovny s odborným personálem, který vám pomůže začít. Navíc je tu dětský kolotoč a lanové centrum pro další zábavu.

Bezpečnost a pohodlí

Ubytování je zde dostatek, k dispozici je více než 1000 lůžek v hotelech, chatách, penzionech a soukromých ubytovacích zařízeních. Můžete si vybrat ideální ubytování podle svých potřeb a preferencí, a zajistit si tak útulný a pohodlný pobyt během své zimní rekreace.

Na Zadově je pohodlí klíčové. Sídlí zde Horská služba, která poskytuje podporu a pomoc. K dispozici je více než 500 parkovacích míst a autobusové zastávky jsou pohodlně umístěny vedle sjezdovek. V zimní sezóně jezdí po Zadově bezplatný skibus, díky kterému je doprava bezproblémová.

Extravagance běžeckého lyžování

Zadov je známý jako jedno z nejlepších středisek běžeckého lyžování v Čechách. Běžecký stadion spolu s přilehlými závodními tratěmi v délce od 1 do 15 kilometrů hostí během roku řadu sportovních akcí. Díky pečlivě udržovaným turistickým trasám, které vedou na Horskou Kvildu, Kvildu, prameny Vltavy, Černou horu, Březník, Filipovu Huť a zpět, můžete prozkoumat přibližně 80 kilometrů nedotčené divočiny.

Spojení s lyžařským areálem Nové Hutě

Pro ty, kteří hledají ještě více lyžařských dobrodružství, je Zadov částečně napojen na lyžařský areál Nové Hutě, který nabízí pět lyžařských vleků a sjezdovky, které jsou ideální pro začátečníky a lyžařské kurzy. Nově umístěný vlek v blízkosti parkoviště zlepšuje dostupnost.

Jako bonus platí všechny jízdenky vydané v areálu Kobyla také v areálech Nová Huť, U Horejšů, Kvilda a Kubova Huť, takže poznávání okolních lyžařských středisek je snazší než kdykoli předtím.

Zdroje:
https://www.kudyznudy.cz/aktivity/lyzovani-na-zadove
https://www.lazadov.cz/la/stredisko.asp
https://www.ceskehory.cz/ski-areal/zadov-churanov.html