Ski areál Kouty se pyšní tím, že je domovem první šestisedačkové lanovky v České republice. S celkovou přepravní kapacitou 3 200 osob za hodinu a rychlou dobou jízdy na vrchol pod sedm minut se lyžařům a snowboardistům nabízí pohodlný a efektivní způsob, jak se dostat na sjezdovky.

Zdroj: Youtube

Nejdelší sjezdovka na Moravě

Jedním z vrcholů lyžařského střediska Kouty je impozantní modrá sjezdovka dlouhá 3050 metrů, která nabízí vzrušující převýšení 520 metrů. Je ideální pro rodiny s dětmi a slibuje nekonečnou zábavu a dobrodružství. Kouty však nabízejí ještě více, a to dvě členité dvoukilometrové sjezdovky, které jsou výzvou i pro ty nejzkušenější milovníky zimních sportů. Dvě sjezdovky s převýšením 100 metrů navíc nabízejí rozmanitý terén pro všechny úrovně dovedností a jejich šířka přesahuje 50 metrů, což zajišťuje dostatek prostoru pro carving.

Pro ty, kteří se obávají o sněhové podmínky, má lyžařské středisko Kouty k dispozici nejmodernější zasněžovací technologii rozprostřenou po všech sjezdovkách. Rodiny s malými dětmi mohou využít dětský park vybavený pohyblivým pásem, díky němuž je učení lyžování hračkou.

Freeridový ráj

Milovníci adrenalinu najdou svůj ráj ve dvou freeridových zónách střediska, které se rozkládají na délce 410 metrů s převýšením 100 metrů. Nechybí v nich řada překážek včetně boxů, duh, tubusů, dřevěných překážek, big air ramp, railů a dalších, které jsou určeny pro freeridové lyžaře a snowboardisty hledající extra vzrušení.

Něco pro běžkaře i turisty

Lyžařské středisko Kouty nabízí víc než jen lyžování a snowboarding. Pokud je vaší vášní běžecké lyžování, potěší vás 27 kilometrů nových tratí, které se nacházejí v nadmořské výšce nad 1 000 metrů. Chcete-li se seznámit s historií a kulturou, můžete navštívit místní skanzen Koutecký les, který představuje výjevy z bohaté minulosti Jeseníků.

Večerní lyžování a vybavení

Nebojte se, že by slunce zapadlo příliš brzy. Ski areál Kouty nabízí večerní lyžování při umělém osvětlení od 18:00 do 21:00 hodin. Po vzrušujícím dni na sjezdovkách si můžete odpočinout a doplnit energii v restauracích střediska, nakoupit suvenýry nebo si půjčit a servisovat lyžařské a snowboardové vybavení. K celkové atraktivitě střediska přispívá i pohodlné bezplatné parkování s dostatečnou kapacitou.

Díky prvotřídnímu vybavení, rozsáhlým sjezdovkám a úchvatné přírodě je snadné pochopit, proč Ski areál Kouty kraluje jako největší a nejzajímavější lyžařské středisko na Moravě. Ať už jste začátečník nebo zkušený lyžař, Kouty mají co nabídnout každému milovníkovi zimních sportů a slibují nezapomenutelné zážitky a dobrodružství v srdci Jeseníků. Tak si sbalte výbavu, shromážděte rodinu a přátele a připravte se zažít vzrušení ve Ski areálu Kouty v letošní zimní sezóně!

Zdroje: kudyznudy.cz, ceske-sjezdovky.cz, ceskehory.cz