Ski areál Plešivec vtrhl na lyžařskou scénu v roce 2014 a rychle si získal pověst jednoho z nejúchvatnějších lyžařských středisek v České republice. Jako nejmladší středisko využívá nejmodernější technologie, které zajišťují nevšední lyžařské zážitky pro všechny.

Široká škála sjezdovek

Zdroj: Youtube

Mladistvý duch střediska se odráží v jeho nejmodernějším vybavení. Díky odbornému zasněžování a osvětlení je zde lyžování nezapomenutelným zážitkem. Na osmi sjezdovkách různých obtížností, délek a převýšení si každý člen rodiny najde svou ideální trasu. Sjezdovky o celkové délce více než 12 kilometrů jsou pečlivě upravené a dostatečně široké, takže lyžaři mohou při sjíždění svahů ocenit nádherné přírodní scenérie.

Aby bylo vaše lyžařské dobrodružství bezproblémové, nabízí areál tři čtyřsedačkové lanovky, tři vleky a čtyři pohyblivé pásy. Díky vysoké přepravní kapacitě se vám nestane, že byste čekali v dlouhých frontách. Každý vlek dokáže přepravit až 2 400 osob za hodinu, což zajišťuje plynulou jízdu.

Atrakce vhodné pro rodiny

Plešivec nadchne i ty nejmenší, kteří se mohou vyřádit v dětském parku. Park, vybavený odborným vedením, nabízí čtyřicet atrakcí včetně zábavného kolotoče, umělého tunelu připomínajícího obří houbu a hravého sortimentu sněžných zvířátek. Nechybí ani několikametrový had určený k tomu, aby si děti procvičily své obraty. Aby se nejmenší lyžaři mohli věnovat lyžování, jsou zde pohyblivé dráhy o délce 30, 40 a 80 metrů, díky nimž je lyžování přístupné i těm nejmenším.

Bezpečnost je na Plešivci na prvním místě, umělé schody jsou navrženy tak, aby dětem pomohly pohybovat se po sjezdovkách bez uklouznutí. Rodiče mohou být v klidu, protože vědí, že jejich děti jsou při učení se lyžování dobře chráněny.

Pohodlí na dosah ruky

Kromě sjezdovek nabízí Plešivec také servis, půjčovnu a testovací centrum světoznámých značek jako Atomic a Salomon. Pro ty, kteří se chtějí zdokonalit ve svých dovednostech, je zde také lyžařská škola a řada stravovacích zařízení rozesetých po celé oblasti. Na vrcholu Plešivce na vás čeká rozhledna, restaurace a stejnojmenný hotel s nádherným panoramatickým výhledem a útulným ubytováním.

Bežkařské tratě

Pokud hledáte jiný druh dobrodružství, nabízí okolí ski areálu upravené běžecké tratě. Nejbližší trať vede z Perninku, jedním z výchozích bodů jsou Abertamy. Trostratě jsou určeny pro milovníky běžeckého lyžování všech úrovní a nabízejí možnost prozkoumat malebné okolí.

Ski areál Plešivec v Krušných horách je zimním rájem pro rodiny s dětmi. Se svými dobře upravenými sjezdovkami, nejmodernějším zázemím a řadou atrakcí pro děti je ideálním místem pro nezapomenutelné zimní dobrodružství.

Zdroje: kudyznudy.cz, ceske-sjezdovky.cz, ceskehory.cz