Středisko s řadou zajímavých aktivit, náročných sjezdovek a nabídkou pro rodiny s dětmi nabízí pro každého něco, a je tak nejlepší volbou pro zimní nadšence.

Lyžařské středisko Horní Domky se může pochlubit působivou nabídkou lyžařských možností. Se 2 lanovkami, 6 vleky a celkem 14,5 kilometry sjezdovek různých obtížností (modrá, červená a černá) uspokojí lyžaře všech úrovní dovedností. Ať už jste začátečníci, kteří se teprve učí stát na lyžích, nebo experti, kteří hledají adrenalinové zážitky, najdete zde sjezdovku pro sebe. Ve středisku se totiž nachází nejdelší sjezdovka v České republice, která se táhne v délce přes 3 kilometry od vrcholu Lysé hory (1 315 m n. m.). Některé svahy dosahují šířky až 100 metrů, což je ideální pro milovníky carvingu a snowboardingu.

Zdroj: Youtube

Destinace vhodná pro rodiny s dětmi

Pro rodiny je Rokytnice nad Jizerou vysněnou destinací. Středisko nabízí dva dětské vleky Kaprun a lyžařskou školu doplněnou o lyžařský pás, takže je ideálním místem pro výuku a zábavu malých lyžařů. Kouzelný les, který je součástí rokycanského Funparku, je poutavým hřištěm pro děti. Starší děti si mezitím mohou užít sjezdovku plnou malých skoků, vln a dokonce i 7,5 metru dlouhý tunel – vzrušující dobrodružství pro všechny věkové kategorie.

Prozkoumávání okolních stezek

Pro ty, kteří touží po kráse přírody a klidu na běžkách, nabízí Rokytnice nad Jizerou síť upravovaných běžeckých tratí. Některé z nich jsou součástí projektu Krkonoše – běžkařský ráj, jiné navazují na Jizerské hory a nabízejí rozmanité terény a malebné výhledy. Od velkého okruhu o délce 14,4 kilometru až po kratší tratě, jako je Svážná, U letadla nebo Přes Vidlici, si zde každý běžkař najde to své. Dobrodružné duše mohou prozkoumat také neupravovanou Kozí stezku.

Dobrodružství čeká

Kromě tradičního lyžování a snowboardingu nabízí lyžařské středisko Rokytnice nad Jizerou milovníkům dobrodružství ještě více zážitků. Čeká tu na vás testovací skialpinistické centrum s půjčovnou specializovaného vybavení a pěti náročnými tratěmi různých obtížností, z nichž dvě využívají dopravu lanovkou. Nováčci se mohou utěšovat přítomností zkušených horských vůdců, kteří je bezpečně provedou jednotlivými trasami.

Náruživí sjezdaři si přijdou na své ve VIP testovacím centru Rossignol a Lange, kde jsou k dispozici nejnovější modely lyží a špičkové lyžařské služby.

Pohodlí na dosah ruky

Středisko si zakládá na pohodlí a komfortu. Může se pochlubit technickými zasněžovacími kapacitami, které zajišťují optimální sněhové podmínky po celou sezónu. Kromě toho mohou návštěvníci využít služeb, jako je půjčovna lyžařského vybavení, ski servis a řada stravovacích možností, od restaurací až po rychlé občerstvení.

Parkování usnadňují čtyři centrální parkoviště, z nichž dvě jsou zdarma. Z parkovišť sváží lyžaře do střediska bezplatný skibus, který usnadňuje dopravu.

Celoroční dobrodružství

Skiareál Rokytnice nad Jizerou v létě nespí zimním spánkem. Lanová dráha Horní Domky, vybudovaná v roce 2006, zůstává v provozu i v teplejších měsících a nabízí přepravu cyklistů, kočárků, a dokonce i psů. Umožňuje přístup do přilehlého bikeparku, oblíbeného letního cíle známého kvalitními sjezdovými tratěmi tří různých obtížností. Druhá lanovka, Lysá hora, postavená v roce 1996, je jedinečnou atrakcí, neboť vyveze návštěvníky do I. zóny Krkonošského národního parku (1 315 m n. m.). Lanovka slouží jako výchozí bod pro Krkonošskou lyžařskou magistrálu, v provozu je však výhradně v zimní sezóně.

Lyžařský areál Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou je zimní říší divů, která uspokojí každého člena rodiny. Ať už jste vášnivými lyžaři, milovníky snowboardingu, nebo milovníky přírody, kteří se rádi věnují běžeckému lyžování, toto středisko nabízí úchvatnou kombinaci dobrodružství a odpočinku uprostřed úchvatných kulis české přírody.

Zdroje: ceskehory.cz, kudyznudy.cz, rokytnice.cz