Od lyžování na prvotřídních sjezdovkách až po přechod nejdelšího visutého mostu pro pěší na světě – Dolní Morava má pro každého něco.

Zdroj: Youtube

Lyžařský ráj

Pro milovníky lyžování je Dolní Morava splněným snem. S více než 10 kilometry plně zasněžovaných sjezdovek, které vyhovují všem úrovním dovedností, se v mžiku ocitnete v bílém prašanu. Začátečníky a rodiny s dětmi potěší zejména lyžařský park Mamutík s lyžařskou školou, která pomůže malým lyžařům zorientovat se na svazích.

Středisko se pyšní dvěma čtyřsedačkovými lanovkami, dvěma kotvovými vleky a vlekem poma, které zajišťují plynulou a efektivní dopravu do lyžařského cíle. Pokud potřebujete vybavení, postará se o vás půjčovna SKI & SNB, která nabízí vše od lyží a snowboardů až po skialpy. Mezitím Kids Fun Club v chatě Marcelka poskytuje bezpečný a zábavný prostor pro nejmenší, zatímco vy vyrážíte na sjezdovky.

Aktivity plné adrenalinu

Dolní Morava jde nad rámec lyžování s množstvím vzrušujících aktivit. Pokud toužíte po adrenalinu, vydejte se na divoké dobrodružství na mamutí horské dráze. Tříkilometrová jízda lesním terénem s ostrými zatáčkami, podzemními tunely a skoky, při kterých se vám rozbuší srdce, vám nedá vydechnout.

Na ty, kteří dávají přednost klidnějšímu tempu, čeká na Sky Bridge 721 naučná stezka "Most času". S délkou 721 metrů a výškou 95 metrů nad hlubokým horským údolím se jedná o nejdelší visutý most pro pěší na světě. Ponořte se do prvků rozšířené reality při cestě po inženýrském zázraku, který úchvatným způsobem spojuje dva hřebeny.

Běžkařský ráj

Pohoří Králický Sněžník nabízí ráj běžeckého lyžování s až 50 kilometry upravovaných tratí, které poskytují fantastickou příležitost prozkoumat malebné okolí. Výchozí bod u chaty Slaměnka nedaleko stanice lanovky na Sněžník zajišťuje snadný přístup na tyto krásně udržované tratě.

Dobrodružství mimo sjezdovky

Pokud chcete zažít horský terén jedinečným způsobem, připojte se k výletu na sněžnicích, který se koná každou sobotu v 16:30 u stanice lanovky Sněžník. Výlety pod vedením zkušených průvodců vás zavedou k horské chatě Slaměnka a legendárnímu Sky Bridge 721. Nabízejí úžasné výhledy a pocit dobrodružství.

Večerní sáňkařská zábava

Po západu slunce zábava nekončí. Užijte si vzrušující jízdu po vyhlídkovém svahu z horní stanice lanovky U Slona. Tato 2,2 km dlouhá osvětlená sáňkařská dráha slibuje vzrušení a smích pro děti i dospělé. O své zážitky se podělte s přáteli v restauraci U Slona nebo v Aprés ski U Slona, která se nachází v příhodné poloze u cíle.

Vybavení pro rodiny

Dolní Morava rozumí potřebám rodin a středisko se jim dokonale přizpůsobuje. Zatímco vy se budete věnovat poznávání, vaše děti mohou využít služeb hlídání v Kids Fun Clubu. Díky prostorné herně plné aktivit si můžete být jisti, že vaše ratolesti jsou v dobrých rukou.

Ať už jste milovníci adrenalinu, lyžování, nebo jen hledáte klidné horské útočiště, Horský resort Dolní Morava vám nabízí vše. Středisko s úchvatnou přírodou a řadou aktivit slibuje nezapomenutelné zážitky pro všechny, kteří ho navštíví. Tak si sbalte kufry a vydejte se vstříc dobrodružství.

Zdroje: dolnimorava.cz, kudyznudy.cz, kudyznudy.cz