Lyžování je nestárnoucí sport, ideální pro děti i začátečníky. Vyhraďte si víkend nebo celý týden, vyberte si mírný svah se sedačkovou lanovkou a vydejte se na zasněžené dobrodružství daleko od davů.

V České republice a sousedních regionech se nachází řada lyžařských středisek ideálních pro rodiny s dětmi a začátečníky. Každé středisko nabízí jedinečné možnosti, které zajišťují bezpečný a příjemný zážitek pro všechny úrovně dovedností.

Dolní Dvůr – skvost v Krkonoších

Zdroj: Youtube

V klidném srdci Krkonoš, nedaleko Vrchlabí, se nachází Ski Family Dolní Dvůr. Středisko se pyšní kvalitním vybavením přizpůsobeným začínajícím lyžařům a snowboardistům. Díky dobře upraveným sjezdovkám je zde ideální volba pro rodiny s malými dětmi a nováčky v tomto sportu.

Ski Family Dolní Dvůr nabízí nepřeberné množství prvků určených pro začátečníky včetně testovací dráhy, mini vleku, mini snowparku a snadné slalomové dráhy. Je to útočiště pro školní výuku a rodinné výlety, daleko od přeplněných sjezdovek a ruchu známějších středisek. Díky špičkovému zasněžovacímu systému navíc zaručeně najdete sjezdovky pokryté sněhem po celou lyžařskou sezónu. K dispozici je také nová servisní budova s lyžařským barem, sociálním zařízením a úschovnou lyží.

Svoboda nad Úpou – útočiště pro rodiny

Svoboda nad Úpou se nachází v rámci SkiResortu Černá Hora – Pec a je nejvýchodnějším areálem této vyhlášené lyžařské destinace. Středisko zaměřené na rodiny s dětmi nabízí fantastickou slalomovou trať s časomírou, kterou si lze objednat i pro soukromé akce. Se třemi modrými sjezdovkami vhodnými pro začátečníky, z nichž každá měří 350 metrů, je ideální volbou pro ty, kteří s lyžováním teprve začínají.

Jednou z výrazných předností Svobody nad Úpou je spolehlivost zasněžování, v případě potřeby je 85 % plochy pokryto sněhovými děly. Najdete zde také tři vleky s celkovou kapacitou 2000 osob za hodinu pro pohodlnou dopravu na sjezdovky. V hlavní sezóně přepravují lyžaře mezi jednotlivými areály skibusy. Pokud toužíte po večerním lyžování, příznivé podmínky to v hlavní sezóně umožňují.

Olešnice – dobrodružství po celý rok

Olešnice není jen lyžařským střediskem, je to dobrodružné hřiště pro děti i dospělé po celý rok. Od prosince do března můžete vyrazit na sjezdovku dlouhou 500 metrů s převýšením 100 metrů, doplněnou sněžnými děly a pečlivou úpravou. Díky dobře umístěnému osvětlení je v nabídce také večerní lyžování.

Pro ty, kteří se chtějí něco naučit, je tu lyžařská a snowboardová škola s vysoce kvalifikovanými instruktory. Kromě toho si můžete snadno zapůjčit lyžařské vybavení a vychutnat si jídlo v útulné restauraci U Svahu. Na vrcholu sjezdovky se nachází rozhledna s úchvatným výhledem do okolí a bufet s širokou nabídkou občerstvení. Ubytovat se můžete v nedalekém hotelu nebo hostelu přímo na svahu.

Severák – pro každého něco

V lyžařském areálu Severák nedaleko Jablonce nad Nisou je lyžařům k dispozici 13 sjezdovek, z nichž většina je vybavena možností zasněžování. Ať už jste začátečník, nebo zkušený lyžař, Severák vám má co nabídnout. Pokud s tímto sportem začínáte, využijte služeb zkušených instruktorů, kteří vás na vaší cestě provedou.

To, co Severák odlišuje, je jeho promyšlené vybavení. Nad půjčovnou je herna, kde můžete dohlédnout na nejmenší nebo si odpočinout od zimy, zatímco starší sourozenec vyrazí na svah. Na nejmenší návštěvníky čeká vyhrazená louka pro sáňkování, a pokud se vydáte na rozhlednu Královka, nezapomeňte navštívit minizoo pro další dávku rodinné zábavy.

Sportovní areál Klíny – krušnohorské potěšení

Sport areál Klíny, který se nachází v severočeském Krušnohoří nedaleko Mostu, nabízí celou řadu zimních sportovních aktivit. Leží v nadmořské výšce 750 metrů, což z něj činí největší středisko zimních sportů v okrese Most. Díky pěti lehkým a středně těžkým sjezdovkám, snowparku a sáňkařské dráze je ideální pro rodiny i začátečníky.

Klíny se mohou pochlubit vynikající sněhovou pokrývkou a o rychlou dopravu na sjezdovky se stará čtyřsedačková lanovka Doppelmayr. K dispozici je také dětský koberec v lyžařské škole, snowpark, půjčovna lyží a snowboardů, výuka lyžování, ski bar a dokonce i rychlé občerstvení. Noční sovy se mohou v hlavní sezóně vyřádit při večerním lyžování.

Ať už tedy děláte své první krůčky na sjezdovce, nebo seznamujete své děti s radostí z lyžování, česká lyžařská střediska jsou ideálním místem, kde se můžete vydat za zimním dobrodružstvím. Lyžování je zážitek, který si může vychutnat každý bez ohledu na věk nebo úroveň zkušeností.

Zdroje: skiarealy-sjezdovky.cz, novinky.cz, kudyznudy.cz