Jiří Procházka, přezdívaný Denisa, je nejen vynikajícím zápasníkem MMA, ale také člověkem, který si cení vnitřního klidu a harmonie. Jeho skromná chata nedaleko Brněnské přehrady slouží jako útočiště a místo pro regeneraci před dalšími zápasy. Klidné a prosté bydlení je dokonalým odrazem jeho osobnosti a životního stylu. Procházka zde nachází útočiště, kde může nejen regenerovat tělo, ale také čerpat sílu a energii pro své další životní výzvy. Nahlédněte do jeho domova, který se nachází v nádherné přírodě, a zjistěte, jak žije a trénuje jeden z nejúspěšnějších českých bojovníků.

Láska na první pohled

Když Jiří Procházka objevil inzerát na prodej kamenné chaty v kopcovité oblasti poblíž Brněnské přehrady, okamžitě věděl, že našel to pravé místo. Nabídka snížené ceny z původních sedmi milionů na pět milionů korun byla lákavá, a po krátké prohlídce se rozhodl, že chata musí být jeho.

"Buď to tam zkrátka je, nebo není," řekl Procházka o svém rozhodování. Ihned po koupi se pustil do vyklízení starého nábytku a přetvořil interiér chaty podle svých představ. Pořídil si nové vybavení z běžných obchodů s nábytkem, přičemž zachoval pouze základní spotřebiče.

Meditativní svatyně bojovníka

Interiér chaty je zařízen velmi jednoduše a skromně, což kontrastuje s představami o luxusním bydlení sportovních hvězd. Procházka zdůrazňuje, že klid a spojení s přírodou jsou pro něj nejdůležitější. "Je to nádherné bydlení, které jsem si vysnil, a jsem šťastný, že můžu díky poloze být blízko přírodě," uvedl zápasník.

V obývacím pokoji dominuje masivní dřevěný stůl, na který je Procházka obzvlášť hrdý. Celý prostor je navržen tak, aby působil klidně a harmonicky, což je pro něj coby bojovníka nesmírně důležité.

Nádech Japonska

Jiří Procházka má silné pouto k Japonsku, kde dosáhl významných úspěchů v organizaci Rizin. Toto pouto se odráží i v dekoracích jeho chaty. Stěny zdobí katany a orientální sošky, které si zápasník přiváží z cest po celém světě. Každý kousek přináší do jeho domova kus historie a kultury, kterou tolik obdivuje.

Tréninkové zázemí pod širým nebem

Vedle chaty se nachází venkovní tréninková plocha, která zahrnuje umělý povrch o rozměrech 8 x 8 metrů, hrazdu a boxovací pytel. Tréninkové zázemí umožňuje Procházkovi připravovat se na zápasy v klidu, daleko od rušného městského života.

"Bydlím v přírodě, v chatové oblasti. A je to z toho důvodu, abych měl během tréninků klid. Protože být v přírodě je pro mě důležité. Udržuji si tím čistou hlavu," vysvětlil zápasník své rozhodnutí žít na okraji Brna.

Zdroje: idnes.cz, living.iprima.cz, cool.iprima.cz