Pojďme si prohlédnout některé z okouzlujících míst, kde voda zrcadlí univerzální symbol lásky.

Zlatá Ktiš, Česko

Zdroj: Youtube

Zlatá Ktiš (jediné “srdce“ v tomto článku, vytvořené člověkem) je vodní nádrž zasazená v Novohradských horách s výrazně srdcovitým obrysem, který si nejlépe prohlédnete shora pomocí dronu nebo letadla. Její výstavba se datuje do let 1789 až 1796, kdy ji nechala postavit rodina Buquoyů, aby usnadnila plavbu dřeva po řece Černé. Přestože nádrž utrpěla škody při povodních v letech 1794 a 2002, byla pokaždé obnovena, čímž si zachovala svou historickou a estetickou hodnotu.

Karvinské srdce, Česko

Dalším divem ve tvaru srdce v České republice je jezero Karvinské srdce, které se nachází mezi Karvinou a Orlovou nedaleko bývalého dolu ČSA.

Toto jezero vzniklo přirozenou cestou sesedáním půdy a vytvořilo romantickou přírodní památku, která je sice méně známá než Zlatá Ktiš, ale stejně okouzlující. Okolní krajina vytváří klidnou kulisu a činí z něj skrytý klenot pro návštěvníky.

Trnovačko jezero, Černá Hora

Trnovačko jezero se nachází nedaleko hranic s Bosnou a Hercegovinou a je ledovcovým jezerem obklopeným vysokými vápencovými vrcholy. Často se mu říká "perla balkánských hor" a na jeho téměř dokonalý tvar srdce je radost pohledět. Jezero je známé jako jedno z nejkrásnějších na Balkáně a láká návštěvníky, kteří přicházejí obdivovat jeho nedotčenou přírodní krásu a dramatické okolí.

Lagh de Calvaresc, Švýcarsko

Ve švýcarském údolí Calanca, které je známé svou nedotčenou přírodou a vyhlášenými turistickými stezkami, se nachází malé horské jezero Lagh de Calvaresc s kouzelným tvarem srdce. Jezero je známé svou chladnou a průzračnou vodou a pro turisty je ideálním místem k ochlazení po putování po alpských loukách.

Dalhousie Springs, Austrálie

Když se vydáte do odlehlých prostor národního parku Witjira v Austrálii, čeká na vás Dalhousie Springs jako oáza s více než šedesáti přírodními horkými prameny. Místo nabízí nejen léčivé vody bohaté na minerály, ale mezi mnoha prameny se nachází také jezero ve tvaru srdce. Izolace Dalhousie Springs zaručuje jedinečný, klidný zážitek daleko od rušných turistických cest a umožňuje vychutnat si vzácné spojení s divokou australskou krajinou.

Lac du Montagnon, Francie

Naší poslední zastávkou je jezero Lac du Montagnon ve Francii, které se nachází v nadmořské výšce 2000 m v národním parku Pyreneje. Jezero ve tvaru srdce, na které je nejlépe vidět z vrcholu Montagnon Iseye, je pokladnicí přírodních krás, kterou zdobí divoké květiny a horská zvěř. Jeho odlehlost zajišťuje klidnou návštěvu daleko od rušných davů, takže každý výlet je tichým a okouzlujícím objevem.

Většina z těchto míst ukazuje hravou a romantickou stránku přírody a připomíná nám přirozenou krásu a náhodnost přírodního světa. Pohled na vodní plochy ve tvaru srdce potěší nejen romantické duše, ale každého milovníka přírody.

Zdroje: kudyznudy.cz, uzasna-mista.mapotic.com, iglanc.cz