Jeskyně Melissani, která se nachází v těsné blízkosti městečka Sami, není typickou turistickou atrakcí. Jezerní jeskyně je 160 m dlouhá, 40 m široká a 36 m vysoká. Aby návštěvníci skutečně ocenili její jedinečné kouzlo, musejí se vydat na fascinující výlet lodí. Cesta dovnitř jeskyně není ničím jiným než kouzelnou prohlídkou jejího nitra. Co však jeskyni skutečně odlišuje, je iluze, kterou vytváří – lodě tu totiž vypadají, jako by se vznášely nad hladinou a překračovaly hranice reality a fantazie.

Zdroj: Youtube

Záhadné potopené jezero

Jedním z nejpozoruhodnějších rysů jeskyně Melissani je "potopené jezero", které se nachází v jejím srdci. Mystické jezero, obklopené skalními útesy, je zalité éterickým slunečním světlem, které proniká stropem jeskyně. Hra světla a stínu na vodní hladině vytváří podmanivou atmosféru, která okouzlí každého, kdo se na ni podívá.

Odhalený geologický zázrak

Stejně poutavá je i geologická historie jeskyně Melissani. Po tisíce let se vyvíjela postupným rozpouštěním vápencové horniny, která je základní součástí geologické stavby Kefalonie. Dešťová voda prosakuje do země, rozpouští vápenec a vytváří složité podzemní řeky a jeskyně. Postupem času se strop jeskyně propadá a vznikají otvory, kterými dovnitř proudí sluneční světlo a zalévá vnitřek jeskyně jemnou září.

Mýtický příběh o lásce a tragédii

Název jeskyně "Melissani" – jeskyně "nymf" s sebou nese bohatou historii ve spojení s mytologií. Podle legendy je jeskyně pojmenována po nymfě Melissani, která se kdysi hluboce zamilovala do rozpustilého boha Pana. Jejich zakázaná láska přinesla ovoce a měli spolu dítě. Bůh Apollón, rozzlobený jejich svazkem, však Melissani proklel. Ta pak byla nucena opustit své dítě v hlubinách jeskyně. Dítě později našli a vychovali soucitní rybáři, kteří na jeskyni narazili, a vytvořili tak příběh, který se předával z generace na generaci.

Destinace, kterou musíte navštívit

Jeskyně Melissani je rájem pro turisty navštěvující Kefalonii a není těžké pochopit proč. Její přírodní nádhera zanechává nesmazatelnou stopu ve všech, kdo se do ní vydají, a je důkazem obdivuhodné síly samotné přírody. Ať už jste milovníci historie, geologie nebo prostě jen hledáte nezapomenutelný zážitek, jeskyně Melissani slibuje cestu, která vám vyrazí dech, a zavede vás do říše, kde se lodě zdánlivě vznášejí nad hladinou a realita se setkává se vznešeností.

Zdroje: theworldtravelguy.com, mybestplace.com, en.wikipedia.org