Půlroční stipendijní pobyt na herecko-mimické škole Jacquese Lecoqua v Paříži ji dále obohatil o nové zkušenosti. Po návratu do vlasti se Švandová prosadila na divadelní scéně. Zdobila jeviště renomovaných divadel, jako je Divadlo na Vinohradech, Národní divadlo nebo Divadlo pod Palmovkou, a zanechala diváky v úžasu nad svým talentem.

Následně se stala pravidelnou účinkující v Činoherním klubu a v posledních letech nadále okouzluje diváky v Divadle Bez zábradlí a v Divadle Radka Brzobohatého. Vydala se dokonce do světa muzikálů, kde ztvárnila nezapomenutelné role v inscenacích Kleopatra a Řek Zorba.

Zdroj: Youtube

První česká celebrita v Playboy

Na počátku 70. let přešla Švandová na filmové plátno a její půvab a herecké umění našly nové médium, kde mohla zazářit. Její debutový film "Už zase skáču přes kaluže" znamenal začátek úspěšné filmové cesty, po něm následovaly pozoruhodné role ve filmech "Drahé tety a já", "Paleta lásky", "Noc klavíristy", "Stín kapradiny", "Zahrada", "Výchova dívek v Čechách" a role v seriálu "Ulice". Její kariéra se dostala i na mezinárodní scénu, když byla obsazena do hlavní role ve francouzském filmu "Angelina".

Kromě toho se Jana Švandová zapsala do historie jako první česká celebrita, která pózovala pro časopis Playboy, kde předvedla svou nebojácnou a mnohostrannou povahu.

Vizionářské letní útočiště

Mimo třpytivý svět showbyznysu má však Švandová klidné útočiště, letní oázu, kterou láskyplně nazývá "moje chalupa". Výjimečná chalupa, která se nachází nedaleko Prahy, je důkazem jejího vkusu a elegance.

Chalupa Jany Švandové, zasazená uprostřed svěží zeleně, je svědectvím uměřenosti a inovace. Okouzlující dům, který postavil její manžel Pavel Satorie a architektka Saskia Fokkema, v sobě plynule spojuje moderní chalupářskou estetiku s nádechem výjimečnosti.

Jedním z nejpřitažlivějších rysů chaty je její jedinečná konstrukce, která jí zdánlivě umožňuje "levitovat" nad zemí. Použití ocelové konstrukce pokryté dřevem, izolací a sádrokartonem jí dodává osobitý vzhled. Konstrukci umocňuje absence závěsů nebo žaluzií na většině oken, což umožňuje dostatek přirozeného světla, které zaplavuje interiér.

Rozlehlý pozemek obklopující chalupu oplývá zelení, vysoké túje a keře sahají až k oknům a poskytují pocit odlehlosti a klidu. Veranda zdobená popínavými rostlinami vytváří příjemný vstup a celková atmosféra vyzařuje uklidňující auru.

Luxus se snoubí s funkčností

Uvnitř se dům pyšní promyšleným uspořádáním, které nabízí luxus i funkčnost. Vnitřní prostor plynule propojuje obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnicí a koupelnou. Otevřený design podporuje pocit prostornosti a plynulosti.

Kuchyň, integrovaná do obývacího prostoru s barem a židlemi, umožňuje hostitelům komunikovat s hosty při přípravě jídla. Švandová oceňuje funkční a pohodlnou kuchyň, i když přiznává, že by jí nevadila samočisticí trouba pro větší pohodlí.

Co se týče designu interiéru, chalupa vyvažuje elegantní estetiku železných sloupů natřených na černo a kovových vzpěr s hřejivostí dřevěných podlah a barevných doplňků. Švandová dává přednost veselým barvám, které dodávají prostoru živost, interiér se snaží co nejvíce rozjasnit.

Přiznání dokonalosti a nedokonalosti

Přestože chalupa nabízí mnoho výhod, Jana Švandová otevřeně mluví o jejích nedokonalostech. Vyzdvihuje přítomnost dvou schodišť a vnitřního krbu, který by podle ní mohl být nahrazen prostorově úspornou venkovní alternativou. Problémy se týkají i drobných detailů, jako jsou poškrábané podlahy a nohy nábytku, které nejsou při každodenním používání dostatečně chráněny.

Navzdory těmto drobným nedostatkům se v interiéru podařilo dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi dřevem, sklem a kovem a výsledkem je elegantní a světlem naplněná atmosféra, která zůstává příjemná a zdaleka nepůsobí chladně.

Zdroje: blesk.cz, idnes.cz, living.iprima.cz